Přes 1000 demonstrantů v centru Prahy protestovalo proti vládě

foto Průvod demonstrantů proti vládě premiéra Petra Fialy prochází kolem Úřadu vlády na Klárově, 3. června 2022 v Praze.

Praha - Přes 1000 demonstrantů se podle odhadu zpravodaje ČTK dnes zúčastnilo protestního pochodu Prahou proti současné vládě. Protestující vyrazili po 13:00 z Letné k Úřadu vlády, kde pokřiky a pískáním žádali demisi vlády Petra Fialy (ODS). Pokračovali na Staroměstské náměstí a poté přes Karlův most na Malostranské náměstí. Tam se dav zdržel u Poslanecké sněmovny a následně zamířil Nerudovou na Hradčanské náměstí, kde se po 16:00 rozešel. Na protest dohlížely desítky policistů.

Fotogalerie

První protestující se začali na Letné scházet před 13:00. Řada z nich si s sebou přinesla státní vlajky, případně jiné národní prapory. Na akci nezazněly žádné projevy či veřejná vystoupení, jediným programem byl předem plánovaný protestní pochod.

Z Letné demonstranti zamířili k Úřadu vlády, kam dorazili zhruba po 14:00. Na místě vyjádřili svůj nesouhlas se současnou vládou pokřiky, pískáním nebo bubnováním. Skandovali hesla typu: "Vládo, demisi!" nebo "My jsme tady doma!".

Na akci dohlížely desítky policistů, kteří pochod rovněž doprovázeli. Podle zpravodaje ČTK nemuseli řešit řádný vážnější konflikt. Mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová po skončení akce ČTK řekla, že policie kvůli agresivitě zadrželi jednoho z protestujících, ale jinak se akce obešla bez větších potíží.

Mezi organizátory dnešní demonstrace, oficiálně nazvanou Protestní pochod Prahou na podporu národních symbolů a slovanských národů, patří například Patrik Tušl, který je stíhaný za nebezpečné pronásledování prezidenta České lékařské komory Milana Kubka, či Tomáš Čermák obviněný z podpory a propagace terorismu kvůli výzvě k útoku na poslance.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pátek 30. září 2022

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď