Přerov vyhrál v první lize v Jihlavě, Kolín porazil doma Sokolov

foto Hokejový brankář - gól - ilustrační foto.

Praha - Hokejisté Přerova vyhráli v dohrávce 38. kola první ligy na ledě čtvrté Jihlavy 4:2 a po osmé výhře z posledních devíti zápasu se posunuli se ze sedmého místa na šesté. Kolín zvítězil doma v dohrávce 40. dějství nad pátým Sokolovem 5:3 a díky čtvrtému vítězství z uplynulých pěti utkání poskočil z dvanácté pozice na jedenáctou.

Jihlava sice vedla už po 80 sekundách po gólu Filipa Helta, ale brankami ve 28. a 34. minutě otočili stav Antonín Pechanec s Janem Svobodou. Po 87 sekundách třetí třetiny zvýšil v přesilovce pěti proti třem Pechanec a v 50. minutě upravil Jiří Goiš na 4:1. Za 75 sekund už jen zkorigoval stav Tomáš Čachotský.

Sokolov si připsal čtvrtou prohru z uplynulých pěti duelů, přestože po první třetině vedl v Kolíně po brankách Jaromíra Kverky a Ondřeje Jurčíka. Ve druhé části ale smazali ztrátu Ján Niko s Lukášem Pajerem a ve 47. minutě otočil stav David Šafránek. Za 71 sekund sice vyrovnal Jan Pohl, ale za dalších 65 v přesilové hře vrátil Kozlům náskok Zdeněk Čáp a v 54. minutě zpečetil výsledek Lukáš Krejčík.

První hokejová Chance liga:

Dohrávka 38. kola:

Jihlava - Přerov 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Branky: 2. Helt, 51. Čachotský - 28. a 42. Pechanec, 34. Jan Svoboda, 50. Goiš. Rozhodčí: R. Svoboda, Úlehla - Jindra, J. Dědek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 762.

Dohrávka 40. kola:

Kolín - Sokolov 5:3 (0:2, 2:0, 3:1)

Branky: 27. Niko, 32. Pinkas, 47. D. Šafránek, 49. Čáp, 54. L. Krejčík - 6. Kverka, 14. Jurčík, 48. J. Pohl. Rozhodčí: Pilný, Micka - Hnát, Blažek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 964.

17. Kadaň 45 0 0 0 45 26:224 0

Poznámka: Kadaň odstoupila ze soutěže kvůli finančním potížím, je prvním sestupujícím a ve všech zápasech od 20. kola si připisuje kontumační porážku 0:5.

Další program:

Úterý 22. února - dohrávka 40. kola:

17:30 Benátky nad Jizerou - Prostějov.

Středa 23. února - 48. kolo:

17:30 Jihlava - Benátky nad Jizerou, Vsetín - Frýdek-Místek, Poruba - Havířov, Litoměřice - Sokolov,

18:00 Přerov - Ústí nad Labem, Vrchlabí - Prostějov, Slavia Praha - Třebíč.