Premiéra nejúspornějšího elektromobilu bude v lednu

foto Mercedes-Benz Vision EQXX

Mercedes-Benz oznámil datum premiéry svého nového elektromobilu, který nese označení Vision EQXX. Odhalen má být 3. ledna příštího roku.

Fotogalerie

Vzhledem k tomuto datu je velmi pravděpodobné, že se tak stane na tradičním veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas. Informaci doprovodil další fotografickou upoutávkou, která částečně poodhaluje vzhled přední části vozu.

Automobil má mít skutečně pozoruhodné parametry. Především půjde o vozidlo, které dokáže na jedno nabití baterie pokořit vzdálenost větší než tisíc kilometrů. Hovoří se dokonce o hodnotě 1200 kilometrů.

Současně to má být první osobní auto, které také na dálnici během jízdy na hranici povoleného limitu dokáže spotřebovávat méně než 10 kWh elektřiny.

Podařit se to má také díky výjimečně nízkému součiniteli aerodynamického odporu. Údajně má být nižší, než u zatím rekordního Mercedesu EQS, který dosáhl hodnoty 0,20.

Auto přitom rozhodně nemá být pomalé. Na pohonných jednotkách totiž pracují specialisté sportovní divize AMG.

Další specialisté mají na starosti zvýšení energetické hustoty použitých baterií. Opět v porovnání s modelem EQS mají mít hustotu vyšší o dvacet procent.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je sobota 1. dubna 2023

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď