Překážkář Svoboda si obnovil svalové zranění a přijde o ME v Mnichově

foto Ilustrační foto - Český sprinter Petr Svoboda se raduje po postupu do semifinále na 60 metrů překážek na halovém MS v Bělehradu.

Praha - Překážkář Petr Svoboda si obnovil svalové zranění a přijde o mnichovské mistrovství Evropy. Stehno si poranil již na tréninkovém kempu před světovým šampionátem, z rozběhu na 110 metrů v Eugene před necelým měsícem nepostoupil a po návratu z USA se věnoval rekonvalescenci. Problém se mu však těsně před dalším vrcholem letní sezony vrátil.

"Na jednom z posledních tréninků mě při jednom z výběhů na schodech píchlo v tom samém místě, jako se mi to stalo v Eugene, čímž bylo okamžitě jasné, že nebudu schopen odjet do Mnichova. Sám bych si ani netroufnul tam odcestovat a zkoušet, zda to půjde," uvedl sedmatřicetiletý Svoboda v tiskové zprávě atletického svazu.

Původně byl součástí rekordní české výpravy s 55 atlety pro soutěže ME, které začnou v pondělí. "Je to obrovská škoda, láme mi to srdce, že musím zůstat doma, ale taková je prostě situace. Budu bojovat dál a pokusím se co nejlépe připravit směrem k halové sezoně," dodal domácí rekordman.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 17:00 22°C

Celá předpověď