Přehlídku Tady Vary, jež nahradila festival, vidělo 36.645 diváků

foto V karlovarském hotelu Thermal byla 3. července 2020 zahájena přehlídka TADY VARY, která je částečnou náhradou za zrušený letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Praha - Přehlídku filmů Tady Vary, kterou v termínu zrušeného mezinárodního festivalu Karlovy Vary uspořádali jeho pořadatelé, vidělo 36.645 diváků. Organizátoři to dnes uvedli v tiskové zprávě. Loni se na řádném devítidenním festivalu prodalo 139.271 vstupenek. Letošní přehlídka, která kvůli koronaviru nahradila tradiční festival s účastí zahraničních tvůrců, se uskutečnila v 96 kinech po celé zemi a tvořilo ji 16 titulů, s nimiž se původně počítalo pro festivalový ročník.

Na podzim pořadatelé plánují v Karlových Varech uspořádat nesoutěžní přehlídku, příští řádný festival by se měl uskutečnit 2. až 10. července příštího roku.

"Rád bych poděkoval všem kinařům, kteří se k naší přehlídce připojili, za skvělou spolupráci. Objeli jsme s festivalovým týmem několik desítek míst po celé republice a setkali se příznivými ohlasy jak kinařů, tak publika. Děkuji všem divákům, kteří na filmy přehlídky Tady Vary přišli, a doufám, že se příští rok společně potkáme v Karlových Varech," uvedl prezident MFF KV Jiří Bartoška.

Největším divácký zájem provázel domácího zástupce v přehlídce, hudební dokument režiséra Šimona Šafránka Meky, věnovaný zpěváku a muzikantovi Miroslavu Žbirkovi. Film, stejně jako zahajovací snímek Než skončí léto, je nadále k vidění v kinech. V rámci labelu KVIFF Distribution bude 30. července do českých kin uveden také další snímek z přehlídky, Proxima s Evou Greenovou v roli astronautky, která se připravuje na pobyt na oběžné dráze, a zároveň pečuje o sedmiletou dceru. Do distribuce vstoupí počátkem příštího roku také snímek Na palubu!.

Přehlídka Tady Vary nabídla nejen filmové projekce, ale také live streamové rozhovory s filmaři a besedy s tvůrci přenášené do všech kin přehlídky.

Loňský 54. ročník filmového festivalu Karlovy Vary uvedl 497 filmových představení a prodal 139.271 vstupenek. Uvedeno bylo celkem 177 filmů, z toho 156 hraných a 29 dokumentárních.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je sobota 27. února 2021

Očekáváme v 15:00 5°C

Celá předpověď