Představitel Billyho Macka z Lásky nebeské přijede do Prahy

foto Herec Bill Nighy

Praha - Britský herec Bill Nighy známý jako rocker Billy Mack z filmu Láska nebeská přijede 15. listopadu do Prahy. Slavnostně rozsvítí vánoční výzdobu Centra Chodov a uvede benefiční projekci kultovní vánoční komedie, která ho proslavila. Informaci ČTK za pořadatele sdělil Andrej Bosanac.

"Hlavní bod programu 15. listopadu, tedy zábavná show s písničkami z filmu a rozsvícení vánoční výzdoby, kterými návštěvníky provede Marek Eben, jsou naplánovány na 18:00... Poté Bill Nighy uvede ojedinělé benefiční promítání Lásky nebeské v Cinema City Chodov," uvedl Bosanac.

Snímek Láska nebeská získal v roce 2004 ocenění Empire Award pro nejlepší britský film. Za roli výstředního rockera Billyho Macka obdržel nyní osmašedesátiletý Nighy filmovou cenu Britské akademie za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. V roce 2017 vyšlo krátké pokračování filmu s názvem Red Nose Day Actually, kde se herci po třinácti letech setkali nikoliv u příležitosti vánočních oslav, ale na podporu britské charitativní akce Red Nose Day.

Billa Nighyho mohou diváci znát také ze série Piráti z Karibiku, kde ztvárnil kapitána Davyho Jonese z lodi Bludný Holanďan, či z Harryho Pottera jako představitele nového ministra kouzel Rufuse Brouska.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je pátek 19. července 2019

Očekáváme v 19:00 24°C

Celá předpověď