Předsedové sněmovních stran budou s Babišem jednat ve čtvrtek

foto Ilustrační foto - Tisková konference po mimořádném zasedání vlády k situaci kolem šíření nového typu koronaviru 17. března 2020 v Praze. Na snímku je premiér Andrej Babiš s ochrannou rouškou.

Praha - Schůzka předsedů sněmovních stran s premiérem Andrejem Babišem (ANO), na které měli jednat o aktuální situaci s epidemií koronaviru, byla odložena z dneška na čtvrtek. Důvodem je dnešní mimořádná schůze Sněmovny, které se účastní všichni předsedové stran. Na dotaz ČTK to uvedli předseda Pirátů Ivan Bartoš, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda lidovců Marian Jurečka.

Dnešní jednání se mělo konat od 14:00 a mělo navázat na schůzku ve stejném formátu z minulého týdne. Představitelé opozice po ní dávali najevo, že jednání nesplnilo jejich očekávání a že nedostali od premiéra informace, na které se ptali. Představitelé hnutí ANO naopak hodnotili schůzku jako konstruktivní. Zástupci všech stran se nakonec dohodli, že se jednání o aktuální situaci kolem epidemie budou konat pravidelně.

Kvůli zasedání Sněmovny, která dnes ve stavu legislativní nouze projednává vládní opatření, jež by měla pomoci společnosti i ekonomice v boji s následky epidemie koronaviru, se dnešní schůzka neuskutečnila. Předsedové stran se sejdou s Babišem ve čtvrtek ve 14:00.

Bartoš ČTK sdělil, že je žádoucí, aby se schůzky zúčastnili kromě premiéra i předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula a ministři. Čtvrteční termín jednání už předsedovi Pirátů potvrdili i ministryně financí Alena Schillerová a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). "Schůzka bude on-line formou videokonference," uvedl Bartoš.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 2. června 2020

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď