Před výročím násilí z Charlottesvillu odsoudil Trump rasismus

foto Do shromážděného davu v Charlottesville ve Virginii najíždí auto, několik lidí zranilo. Úřady předtím zakázaly shromáždění bělošských extremistů.

Washington - Den před prvním výročím ultrapravicové demonstrace v americkém Charlottesvillu, která přerostla v násilnosti, odsoudil prezident Donald Trump na twitteru "všechny formy rasismu". Na neděli je do Washingtonu naplánovaná demonstrace ultrapravicových aktivistů pod heslem "Sjednoťte pravici 2".

"Násilnosti v Charlottesvillu vedly k nesmyslné smrti a rozdělení (Američanů)," napsal Trump na twitteru. Při loňské demonstraci bělošských extremistů nazvané "Sjednoťte pravici" jeden z radikálů najel autem do davu protidemonstrantů. Jednu ženu zabil a dvě desítky osob zranil. Trump následně vyvolal kritiku prohlášením, že zodpovědnost za násilí nesou obě strany.

Policie do Charlottesvillu ve státě Virginie tento víkend vyslala posily a preventivně uzavřela několik ulic. Nezávislé vyšetřování loňských násilností ukázalo, že policisté se chovali pasivně, nebyli na vzniklý chaos připraveni a že příslušníci městské a státní policie mezi sebou špatně spolupracovali.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pátek 19. října 2018

Očekáváme v 23:00 11°C

Celá předpověď