Pražští hasiči dokončili stavbu stanů v Malešicích pro ukrajinské uprchlíky

foto Pražští hasiči dokončili 31. května 2022 stavbu stanů v Malešicích pro ukrajinské uprchlíky.

Praha - PPražští hasiči dokončili stavbu stanů v Malešicích pro ukrajinské uprchlíky především z hlavního nádraží. V současné chvíli začalo připojování stanového městečka na inženýrské sítě. ČTK to dnes řekl mluvčí hasičů Martin Kavka. Kdy bude vše dokončeno a budou se sem moci přesunout první uprchlíci, zatím není jasné. Jednat by o tom měl ve středu magistrátní krizový štáb. Kapacita městečka bude 150 míst a součástí bude zázemí včetně jídelního stanu či sprch. Stavba začala v pondělí ráno.

Fotogalerie

V Praze funguje několik týdnů stanové městečko v Troji, kde bylo k dnešnímu ránu 147 uprchlíků. Praha se potýká s velkým přílivem uprchlíků. Asistenční centrum KACPU ve Vysočanech pro uprchlíky, které slouží pro Prahu a střední Čechy, dosud odbavilo přes 90.000 lidí.

"Jsou postaveny všechny stany a postupně se zapojuje a dodělává vše ostatní a seznamují se s tím lidé, kteří to tu budou obsluhovat," řekl Kavka.

Dokončena je stavba jak obytných stanů, tak těch, ve kterých bude zázemí. Jak dlouho bude připojení městečka na inženýrské sítě trvat a vše bude dokončeno, nelze podle mluvčího přesně předjímat. "Nejsou pevně dané termíny, že v tolik a tolik hodin bude vše hotovo," dodal.

V městečku mají najít dočasné ubytování zejména romští uprchlíci z hlavního nádraží, kde dnes neziskové organizace končí svou činnost. I nadále bude na místě působit cizinecká policie. "Jako iniciativa Hlavák hodláme přijíždějícím uprchlíkům pomáhat nadále, protože jsme přesvědčeni, že humanitární pomoc na místě bude stále potřeba. Jakou konkrétní podobu bude tato naše pomoc mít, zatím přesně nevíme. Uvidíme co přinesou následující dny," řekla mluvčí iniciativy Hlavák Mlada Hošková.

Městečko vzniká na pozemku vedle třídírny ČP mezi ulicemi Českobrodská a Sazečská a vlakovými kolejemi. Hasiči na stavbě začali pracovat v pondělí ráno a dělníci zároveň káceli náletové dřeviny v části areálu. Stejně jako v Troji také v Malešicích bude desítka stanů pro ubytování, společné prostory jako jídelna, sprchy a sociální zařízení a vznikne dětský koutek.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je sobota 1. dubna 2023

Očekáváme v 15:00 12°C

Celá předpověď