Pražský hrad uzavřel své objekty, areál zůstává přístupný

foto Pohled na Pražský hrad.

Praha - Pražský hrad kvůli opatřením proti šíření koronaviru uzavřel ode dneška všechny své návštěvnické a výstavní objekty. Samotný areál Hradu je i nadále přístupný. ČTK to dnes sdělil mluvčí Správy Pražského hradu (SPH) David Šebek. SPH tak v souvislosti s rozhodnutím Bezpečnostní rady státu zpřísnila svá úterní opatření. Zrušeno bylo také pravidelné polední slavnostní střídání Hradní stráže.

"V návaznosti na nařízení ministerstva zdravotnictví po jednání Bezpečnostní rady státu a rozhodnutí ministerstva kultury jsou od dnešního dne do odvolání návštěvnické a výstavní objekty Pražského hradu uzavřeny," uvedl Šebek. Zároveň poznamenal, že areál Hradu, tedy nádvoří a komunikace, zůstává i nadále přístupný a průchozí.

Pražský hrad zároveň na twitteru uvedl, že náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Jan Kaše rozhodl do odvolání o zrušení slavnostního střídání Hradní stráže na prvním hradním nádvoří.

Pražský hrad patří mezi nejnavštěvovanější české památky. Ročně do jeho areálu přijde přes dva miliony lidí. Oblíbené je i polední střídání Hradní stráže, na které se chodí dívat stovky turistů. Tento ceremoniál byl na Pražském hradě zaveden již za prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Vystřídána je při něm stráž, která Pražský hrad střežila uplynulých 24 hodin. Ceremoniál se koná každý den, bývá zrušen podle Hradní stráže pouze například při velké nepřízni počasí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 1. března 2021

Očekáváme v 13:00 6°C

Celá předpověď