O dnešní zahájení letní sezony na Pražském hradě byl velký zájem

foto Den otevřených dveří na Pražském hradě při příležitosti zahájení letní turistické sezony, 14. května 2022, Praha. Španělský sál.

Praha - O dnešní zahájení letní sezony na Pražském hradě byl velký zájem. Při dni otevřených dveří si lidé mohli prohlédnout reprezentační prostory, které jsou veřejnosti běžně nepřístupné, ale i Starý královský palác nebo svatovítskou katedrálu. Dny otevřených dveří Pražský hrad pořádal při zahájení letní sezony pravidelně, v posledních dvou letech se ale kvůli epidemii nemoci covid-19 nekonaly.

Fotogalerie

Do Nového paláce, ve kterém se nachází například Španělský sál nebo Rudolfova galerie, mohli lidé výjimečně vstoupit Matyášovou branou. Na prvním nádvoří Hradu se tak už od rána tvořily fronty. Mnoho lidí zavítalo také do katedrály sv. Víta, kde lidé na vstup čekali v dlouhé řadě už před polednem.

Počkat na vstup museli návštěvníci i u Zlaté uličky či Starého královského paláce, například do kaple sv. Kříže nebo jižní věže svatovítské katedrály mohli lidé přijít bez čekání.

V Královské zahradě se celý den konala vystoupení středověkých sokolníků. Připraveny byly i stany a účinkující v dobových kostýmech, kteří lidem představili dobová řemesla nebo historické zbraně.

Zdarma mohli lidé navštívit i Dům Sokolníka, který se nachází naproti Jízdárně Pražského hradu a kde byla stálá expozice zpřístupněna v roce 2019. Malé sokolnické muzeum je v místě, kde od dob císaře Rudolfa II. sokolník přebýval a staral se o dravé ptáky, bažantnici a ostatní okrasné ptactvo. V historicky věrných prostorech je zachycen interiér sokolny tak, jak mohl vypadat na počátku 17. století.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je sobota 1. dubna 2023

Očekáváme v 15:00 12°C

Celá předpověď