Pražský dopravní podnik má zaplatit podle ÚOHS pokutu 1,2 mil.

foto Ilustrační foto - Dlouhou kolonu tramvají na pražském Rašínově nábřeží způsobila 4. října 2018 odpolední srážka tramvají na nedalekém Karlově náměstí. Nehoda si podle předběžných údajů vyžádala dva lehce zraněné.

Brno - Pražský dopravní podnik dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 1,2 milionu korun za to, že uzavřel smlouvy na dodávky energií a tepla bez řádného zadávacího řízení podle zákona. Rozhodnutí zatím není pravomocné, podnik může podat rozklad, uvedl v tiskové zprávě mluvčí Úřadu Martin Švanda.

Dopravní podnik zadal obě zakázky v listopadu 2017 společnosti České teplo. Smlouvy uzavřel s odkazem na rámcové smlouvy z roku 2003. "Ty však nelze pokládat za rámcové dohody ve smyslu zákona o zadávání veřejných zakázek, protože nevymezují nezbytné cenové podmínky plnění veřejné zakázky závazné po dobu trvání rámcových smluv, ale pouze uvádějí, že cena bude specifikována až v příslušných prováděcích smlouvách uzavíraných k těmto rámcovým smlouvám," uvedl Švanda. Na smlouvy tedy nelze nahlížet jako na rámcové dohody, na jejichž základě by bylo možné zadávat dílčí zakázky bez zadávacího řízení.

Obě zakázky přitom podle antimonopolního úřadu naplňují znaky nadlimitní sektorové veřejné zakázky na služby. Podle úřadu nezákonný postup tak mohl ovlivnit výběr dodavatele.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je neděle 24. ledna 2021

Očekáváme v 11:00 1°C

Celá předpověď