Pražské jaro nabídne Bachovy kantáty a madridského kytaristu Loru

foto Koncert pod vedením britského dirigenta Sira Johna Eliota Gardinera (na archivním fotu).

Praha - Festival Pražské jaro dnes v Rudolfinu nabídne koncert souborů Monteverdi Choir a English Baroque Soloists, které pod taktovkou sira Johna Eliota Gardinera představí výběr z kantátové tvorby Johanna Sebastiana Bacha. V kostele sv. Anny - Pražská křižovatka zazní autorská tvorba a úpravy děl hudebních velikánů v podání mladých jazzových hudebníků v čele s madridským rodákem Amósem Lorou.

Monteverdi Choir a English Baroque Soloists patří k hvězdám současného barokního nebe. Spolu se svým zakladatelem a uměleckým ředitelem Gardinerem představí v Praze výběr z Bachovy kantátové tvorby. Právě kantáty tvoří těžiště repertoáru obou souborů. Svědčí o tom oceňovaná kompletní nahrávka celkem 198 Bachových duchovních kantát, nahraná živě během velkolepého turné Bach Cantata Pilgrimage, v rámci něhož oba soubory zavítaly do více než šedesáti kostelů Evropy a USA.

Gardiner je častým hostem předních světových těles a soustředí se na repertoár hudby 17. až 20. století. Jeho spolupráce s Monteverdi Choir, English Baroque Soloists a Orchestre Révolutionnaire et Romantique z něj učinila předního představitele a průkopníka v oblasti takzvaně historicky poučené interpretace.

Pražské jaro 12. května otevřela Smetanova Má vlast v podání České filharmonie vedené Tomášem Netopilem. Závěr festivalu bude 3. června patřit Slovenské filharmonii s novým šéfdirigentem Jamesem Juddem. Více informací se nachází na www.festival.cz.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 19. října 2018

Očekáváme v 11:00 15°C

Celá předpověď