Pražská zoo vybízí k adopcím a sponzoringu zvířat

foto Poutač u vchodu do pražské zoo upozorňoval 25. března 2020 návštěvníky, aby v souvislosti s šířením koronaviru svou návštěvu odložili. Zoo je uzavřená.

Praha - Pražská Zoologická zahrada vybízí ty, kteří chtějí zoo finančně pomoci, k adopcím a sponzoringu zvířat. Kvůli vládním opatřením proti nákaze nemocí covid-19 je zoo již téměř měsíc uzavřená veřejnosti. Ztráty v příjmech ze vstupného, parkovného, prodeje suvenýrů či pronájmu restaurací jsou téměř 20 milionům korun. Uvedla to tisková referentka zoo Petra Sivová.

"Nechceme tentokrát vypisovat sbírku, protože potřebných je mnoho. Ale samozřejmě ani nechceme odmítat nabízenou pomoc. Doporučujeme proto buď adoptovat, nebo sponzorovat naše zvířata," uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Finančně podpořit lze podle ředitele zoologické zahrady i mláďata narozená či vylíhnuvší se po uzavření zoo. Seznam mláďat narozených od uzavření zoo, tedy od 13. března, čítá již tři desítky druhů.

V případě adopcí má podle Sivové každý druh stanovenu fixní částku, jejíž výše se odvíjí od náročnosti jeho chovu, zejména nákladů na krmivo. Například adopce slona tak přijde ročně na 60.000 korun, adopce lemura na 6000 Kč a adopce komby na 2500 korun. Naproti tomu sponzorováno může být každé zvíře libovolnou částkou nad 100 Kč.

Zoologická zahrada v Troji se návštěvníkům poprvé otevřela 28. září 1931. Do zoo loni zavítalo 1,456.526 návštěvníků. O více než 8000 lidí tak padl její dosavadní rekord z roku 2016. Chová přes 670 druhů zvířat. Patří k nejnavštěvovanějším místům v Praze.

Zoo už dříve oznámila, že až znovu otevře, budou rodinné vstupenky pro zdravotníky, hasiče a policisty po dobu jednoho měsíce za symbolickou jednu korunu. Nyní je zahrada zavřená kvůli vládním bezpečnostním opatřením proti nákaze novým koronavirem.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 26. května 2020

Očekáváme v 15:00 17°C

Celá předpověď