Pražská TSK kvůli zatěžovacím testům zcela uzavřela Libeňský most

foto Ilustrační foto - Libeňský most v Praze (na snímku ze 3. března 2018).

Praha - Pro automobily i MHD je od dnešních 00:00 uzavřen Libeňský most. Technická správa komunikací (TSK) na něm provádí zatěžovací zkoušky, které jsou nutné pro vytvoření projektu rekonstrukce mostu. Uzavírka potrvá až do půlnoci na neděli 15. března. Libeňský most z roku 1928 je ve špatném stavu a nikdy nebyl opravován. TSK most kvůli zkouškám zavře ještě ve stejný čas příští sobotu 21. března.

Libeňský most je soumostí tvořené historickým mostem přes Vltavu a tzv. inundačním na břehu, který slouží jako protipovodňová ochrana a pod jehož oblouky protéká při povodních voda. Most z roku 1928 nebyl nikdy opravován a je ve špatném stavu. V minulosti proběhla jedna zatěžovací zkouška, ale pouze na inundačním poli u Palmovky.

Dnes budou zkoumána čtyři oblouková pole. Most přes Vltavu jich má pět a odborníci se zaměří na tři prostřední. Jedno pole budou zkoumat u inundačního mostu. Na most najede zátěž 547 tun a bude střídáno statické a dynamické zatěžování.

Praha má problémy se stavem mostů dlouhodobě. Na začátku prosince 2017 spadla lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou a při nehodě se zranili čtyři lidé. Ve špatném stavu je několik mostů přes Vltavu, mezi nimi například Hlávkův, most Legií a Palackého most. Město prostřednictvím TSK zahájilo diagnostiku jejich stavu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je úterý 9. března 2021

Očekáváme v 13:00 3°C

Celá předpověď