Prasklá kolej paralyzuje tramvajový provoz v centru Prahy

foto Provoz tramvají v centru Prahy komplikovala 23. února odpoledne prasklá kolej. Tramvaje nemohou odbočovat z Lazarské ulice na Karlovo náměstí, ani projíždět Myslíkovou ulicí. Místo toho jezdí odklonem. Vyplývá to z informací na webu pražského dopravního podniku. Kdy bude závada odstraněna, zatím není jasné. Provoz tramvají v centru metropole narušila prasklá kolejnice kolem 13:30. Omezení se dotklo devíti linek, které musely být odkloněny ze své trasy a jezdí po nábřeží. Ve Vodičkově ulici (na snímku) nebo na Smetanově nábřeží se již vytvořily dlouhé kolony stojících tramvají. Podle informací společnosti ROPID je zablokován provoz na Palackého a Karlově náměstí i v Jindřišské ulici.

Praha - Provoz tramvají v centru Prahy dnes odpoledne paralyzovala prasklá kolej na křižovatce Lazarské a Spálené ulice. Linky, které z Lazarské odbočují na Karlovo náměstí, kvůli tomu musely jezdit přes Národní třídu a Palackého náměstí. Kvůli silnému provozu se na některých místech tvořily fronty stojících tramvají. Oprava poškozené koleje se protáhne až do sobotních 01:00. Vyplývá to z informací mluvčí dopravního podniku Anety Řehkové.

Provoz tramvají v centru Prahy komplikovala 23. února odpoledne prasklá kolej. Na snímku tramvaje a nehodový vůz ve Vodičkově ulici. V 17:40 byl obnoven provoz několika linek přes opravovanou kolej a kolony se rozjely. Kolem 19:00 bylo centrum prakticky normálně průjezdné. "Od 20:00 je plánované opětovné zavření a pokračování opravy, která je plánovaná na zhruba pět hodin," sdělila Řehková ČTK.

Provoz tramvají v centru metropole narušila prasklá kolejnice kolem 13:30. Omezení se dotklo devíti linek, které musely být ze zastávky Lazarská odkloněny k Národnímu divadlu a odtud na Palackého náměstí.

Kvůli silnému odpolednímu provozu doprava na řadě míst zkolabovala. Tramvaje stály ve Vodičkově i Jindřišské ulici a podle svědků se kolona táhla ve směru do centra až na Olšanské náměstí na Žižkově.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 20. září 2018

Očekáváme v 11:00 25°C

Celá předpověď