Přál bych si ještě jednou Wimbledon hrát, řekl Federer při oslavách centrkurtu

foto Švýcarský tenista Roger Federer zdraví diváky během ceremoniálu na centrálním wimbledonském kurtu, který slaví 100. výročí, 3. července 2022.

Londýn - Roger Federer po třetí operaci kolena a v takřka 41 letech věří, že si Wimbledon ještě jednou zahraje. Své přání vyslovil jeden z nejlepších tenistů všech dob při dnešní oslavě sta let od otevření centrálního kurtu v All England Clubu. V minulosti na něm Federer přebíral osmkrát trofej. Mezi hosty, dalšími wimbledonskými šampiony, byli i Jan Kodeš a Petra Kvitová.

Federer naposledy odehrál zápas právě ve Wimbledonu před rokem. Vypadl ve čtvrtfinále a nedlouho poté šel potřetí s pravým kolenem na operaci. Po roce bez tenisu, který si užil s rodinou a čtyřmi dětmi, doufá, že neskončil definitivně.

"Cítím se divně," komentoval fakt, že na posvátném travnatém dvorci stál v tmavém obleku a v jiné roli než hráče. "Doufám, že se ještě jednou sem vrátím. Chybí mi to," dodal vítěz 20 grandslamů a dlouholetá světová jednička. Rád by v září hrál Laver Cup mezi týmy Evropy a světa a poté i turnaj ATP v rodné Basileji.

Ceremoniálu na centrálním kurtu před osmifinálovým zápasem mezi Jule Niemeierovou a Heather Watsonovou se zúčastnili vedle Federera, Kvitové a Kodeše například Billie Jean Kingová, Rod Laver či Novak Djokovič.

"Je mi ctí stát na místě s absolutními legendami našeho sportu, které vydláždily cestu naší generaci," řekl Djokovič, jenž se dnes pokusí přiblížit sedmému wimbledonskému titulu. Naopak na oslavách chyběla Martina Navrátilová, neboť se nakazila koronavirem.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pondělí 6. února 2023

Očekáváme v 9:00 -2°C

Celá předpověď