Prahou projde růžový pochod proti rakovině prsu

foto Ilustrační foto - Start 17. ročníku Avon pochodu proti rakovině prsu, 10. června na Staroměstském náměstí v Praze.

Praha - Prahou dnes projde pochod proti rakovině prsu. Účastníci 18. ročníku se sejdou na Staroměstském náměstí, odkud v poledne vyrazí na ostrov Štvanice. Charitativní akci stejně jako v minulých letech podpořily známé osobnosti, například zpěvačky Tonya Graves a Debbi, herečky Iva Pazderková, Vanda Hybnerová nebo Hana Holišová. Mezi ambasadory jsou také muži, akci poněkolikáté podpořil zpěvák David Deyl, herec Roman Vojtek či olympijský vítěz David Svoboda.

Vstupenkou na pochod je tradičně speciální tričko. Návrhářka Klára Nademlýnská pro letošní ročník připravila růžovou variantu pro ženy a šedivou pro muže, k dostání je také dětská verze. Výtěžek z prodeje triček jde na prevenci rakoviny prsu, projekty pro pacientky a vyhodnocování screeningových dat.

Přibližně tříkilometrová trasa vede ze Staroměstského náměstí Pařížskou ulicí přes Čechův most. Účastníci pochodů, kterých bývají desítky tisíc, budou pokračovat po nábřeží až k Hlávkovu mostu, přes nějž dojdou do cíle na ostrově Štvanice.

Smyslem růžového průvodu je podpořit ženy, které bojují s rakovinou prsu, a zvýšit povědomí veřejnosti o možnostech prevence. Podobné akce se konají ve více než 50 zemích světa. Loňského ročníku se v Praze zúčastnilo 23.000 lidí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je pondělí 22. října 2018

Očekáváme v 1:00 6°C

Celá předpověď