Praha podepíše memorandum o využívání systému MHD s kraji

foto Autobus, MHD - ilustrační foto.

Praha - Pražský magistrát podepíše memorandum o využívání společného odbavovacího systému pražské integrované dopravy (PID) se Středočeským, Libereckým a Jihočeským krajem. Systém sjednotí například nákup jízdenek či způsob jejich označování. Podpis memoranda dnes schválili pražští zastupitelé. V rámci PID již dnes fungují linky v hlavním městě a Středočeském kraji. Provoz PID vyjde ročně okolo 20 miliard korun.

Podepsáním memoranda se podle magistrátu rozšíří základní obslužnost Prahy a bude možné využít tzv. multikanálový odbavovací systém i mimo Prahu. "Tento krok má zajistit, že stávající služby pro hlavní město nebudou zdražovány, naopak dojde k jejich zlevnění a zkvalitnění služeb," řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Současným provozovatelem odbavovacích služeb je pražská městská firma Operátor ICT, která podepíše smlouvu s jihočeským organizátorem dopravy JIKOR a s Libereckým krajem. V budoucnu by se podle Hřiba mohly přidat další kraje. "Já se tomu nebráním, ale práce nedošla tak daleko, aby bylo co podepisovat," řekl.

PID sdružuje pražskou městskou dopravu i příměstské autobusové a vlakové linky. Hlavní město letos vydá na fungování PID proti loňsku o miliardu korun více, celkem 17,6 miliardy korun. Nejvíc peněz dostane na kompenzacích dopravní podnik (DPP), a to přes 15 miliard korun.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je čtvrtek 4. března 2021

Očekáváme v 11:00 10°C

Celá předpověď