Praha ožije pouličním festivalem, chystají se stovky představení

foto V rámci multižánrového pouličního festivalu Praha žije hudbou prošel 7. června centrem metropole průvod na podporu svobodného pouličního umění.

Praha - Ulice Prahy ode dneška na tři dny ožijí hudbou, tancem, novým cirkusem a divadlem. Začíná multižánrový pouliční festival Praha Žije hudbou, na kterém se do soboty na 50 místech metropole představí dvě stovky umělců. K hlavním hvězdám patří zpěvačka Aneta Langerová či berounský rapper James Cole a také cirkusový soubor Cirk La Putyka a soubory moderního tance Spitfire Company či VerTeDance. Festival se koná potřetí.

Zahraničnímu programu vévodí britské duo Heymoonshaker, které experimentuje s blues, beatboxem či dub-stepem. Přijede také londýnský busker Lewis Floyd Henry, který má s hraním na ulici velké zkušenosti a je pořadateli označen za "reinkarnaci" slavného amerického kytaristy Jimiho Hendrixe. Návštěvníkům se představí také irská multiinstrumentalistka ROE.

Divadelní program láká veřejnost na adaptaci hry Audience Václava Havla v podání souboru Spitfire Company a názvem Antiwords. Známý český soubor VerTeDance pak s živým hudebním doprovodem Beaty Hlavenkové předvede inscenaci Flow. Česká taneční platforma loni ocenila Helenu Arenbergerovou tanečnicí roku za její výkon v tomto kuse.

Festival dnes odstartuje v 18:30 na piazzettě Národního divadla představením novocirkusového souboru Cirk La Putyka. Diváci se mohou těšit na vzdušnou a pozemní akrobacii, pády, žonglování, tanec a vysoké skoky. Následovat bude tradiční maskovaný průvod na podporu buskingu, tedy pouličního umění. Podrobný program je na webu festivalu.

Pořadatelem festivalu Praha Žije Hudbou je NerudnýFest.cz, produkční skupina stojí také za mezinárodním festivalem Mladí ladí jazz, Student Festem nebo Festivalem Svobody.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 21. října 2018

Očekáváme v 15:00 13°C

Celá předpověď