Praha hostí druhý turnaj WTA po koronavirové odmlce

foto Ilustrační foto - Rumunská tenistka Simona Halepová.

Praha - Světová tenisová dvojka Simona Halepová z Rumunska je největší hvězdou Prague Open, druhého turnaje okruhu WTA po koronavirové pauze. Na antuce pražské Sparty se bude hrát od pondělí do neděle za zavřenými dveřmi s dotací 225.500 dolarů a za přísných bezpečnostních opatření.

Z domácích hráček se nakonec odhlásily loňská finalistka Roland Garros Markéta Vondroušová i Karolína Muchová. Hlavní soutěž tak mají jistou Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková, Kristýna Plíšková a na volné karty Barbora Krejčíková a patnáctiletá Linda Fruhvirtová. Dalších šest Češek hraje kvalifikaci.

"Možnost organizovat v této zvláštní době turnaj WTA vnímáme jako ocenění úspěchů českého ženského tenisu a organizátorských kvalit našich pořadatelů. Přispěl k tomu i rychlý a bezproblémový restart sezony, během kterého jsme zvládli několik turnajů," uvedl prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka.

"Jsem šťastná, že jsem v Praze a užijme si to," řekla Halepová v roušce na sociálních sítích po příletu na letišti Václava Havla.

Ve startovní listině jsou převážně evropské tenistky. Zámořskou výjimkou je někdejší wimbledonská finalistka Eugenie Bouchardová z Kanady, aktuálně až 332. hráčka světa, která dostala od pořadatelů divokou kartu.

V pavouku čtyřhry se objeví někdejší světové jedničky Siniaková s Krejčíkovou a narazit by mohly i na pár složený ze Strýcové a Halepové.

Vzhledem k často se měnícímu vývoji zdravotní situace v Česku i ve světě sčítá turnaj i ztráty. Z původně nahlášených hráček přišlo deset omluvenek, vedle Vondroušové a Muchové se neobjeví například ani světová osmička Belinda Bencicová ze Švýcarska či dvacítka Marie Sakkariová z Řecka.

"Změny v seznamu přihlášených plynou ze situace ve světě a měnících se pravidel pro cestování. Jistě hraje roli i to, že se za necelý měsíc uskuteční i US Open, což řadu hráček ovlivnilo. Ale i tak je pole hráček v hlavní soutěži velmi silné a čeká nás skvělý turnaj," uvedl ředitel Prague Open David Trunda.

Pořadatelé se řídí bezpečnostním manuálem WTA. Hráčky (až na pražské rezidentky), jejich doprovody a většina členů realizačního týmu turnaje bydlí v jednom hotelu a pohyb mimo je zapovězen. Všichni podstupují testy na covid-19 a dvakrát za den se jim měří teplota. Kurty se budou po každém utkání dezinfikovat a roušky jsou povinné s výjimkou samotné hry a konzumace jídla.

Diváci mají do hlediště vstup zakázán. Areál ve Stromovce bude uzavřen a sledovat zápasy bude možné jen prostřednictvím přenosů v televizi.

Prague Open je nový turnaj zařazený do upraveného kalendáře WTA, do něhož zasáhla pandemie nemoci covid-19 a vynutila si na přelomu dubna a května i zrušení původně plánovaného J&T Banka Prague Open.

Ženský okruh WTA se rozběhl po pětiměsíční přestávce zaviněné pandemií koronaviru v tomto týdnu na antuce v Palermu. Ve stejnou dobu jako v Praze se bude hrát v Americkém Lexingtonu, kde by se měla objevit mimo jiné Serena Williamsová.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je sobota 23. ledna 2021

Očekáváme v 19:00 1°C

Celá předpověď