Prago Union vydávají singl a 18. srpna pokřtí v Praze novou desku

foto Koncert hiphopové kapely Prago Union v Praze 14. listopadu 2013.

Praha - Kapela Prago Union vydala singl nazvaný Marná a 18. srpna pokřtí na koncertu v pražských Ledárnách Braník novou desku Příduhned... Prezentace nových 20 písní je součástí oslav 20 let kapely na scéně. Ještě před vydáním desky se objeví druhý singl se skladbou Pomalu, ale rychle. ČTK o tom za kapelu, v jejímž čele je Adam Svatoš vystupující pod jménem Kato, informovala Zuzana Kantorová.

"Když v červnu vypouštěli digitální kompilaci nevydaných skladeb Mimo jiné, slibovali na prázdniny zcela novou desku. A přestože zatím poslední studiová nahrávka Made In Strašnice byla tou dobou jen rok stará, tak svého slibu dostáli," uvedla Kantorová.

Mezi hosty jsou na albu Příduhned... Rest, vlastním jménem Adam Chlpík, ve skladbě Po poslechu smažte, dýdžej a rapper vystupující pod jménem Prezident Lourajder (Vážně neberu) nebo představitel pouličního stylu rapu Johny Boss (Kontraband).

Rest hostoval již na předchozím albu Made in Strašnice, kde se objevily i další známé osobností tuzemské hiphopové scény jako Hugo Toxxx nebo MC Gey. "Jsou to přesně lidi, kteří těm písničkám prospívají. Nemám tam hosta jenom proto, abych si honil triko, že se s někým znám," uvedl tehdy Kato.

Skladatel a textař Kato, který si dal přezdívku podle postavy z oblíbeného filmu Růžový panter, v roce 1995 spoluzaložil rapovou skupinu Chaozz, kde vystupoval pod jménem Deph. Roku 2002 založil vlastní projekt Prago Union, se kterým získal dvě ceny Anděl za desky Dezorient Express a V barvách. Jeho nahrávkám se daří v alternativních rádiích. Katem byla inspirována postava Plecha ve filmu Modelář. Původně v tomto filmu měl hrát sám sebe, nakonec ale režisér Petr Zelenka vybral Jiřího Mádla.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 4. října 2022

Očekáváme v 17:00 12°C

Celá předpověď