Prach mírně překračuje hodnoty na téměř všech stanicích v kraji

foto Koncentrace polétavého prachu v ovzduší překračují mírně hodnoty na všech stanicích Olomouckého kraje. Snímek byl pořízen v Olomouci z nadhledu z výškové budovy.

Olomouc - Koncentrace polétavého prachu v ovzduší dnes překračují limitní hodnoty na všech stanicích Olomouckého kraje vyjma Jeseníku. Zatímco čtyřiadvacetihodinové hodnoty hranici 50 mikrogramů prachu na metr krychlový překračují pouze mírně, aktuální hodnoty jsou o něco vyšší, vyplývá z dat Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Denní hodnoty se nyní podle meteorologů pohybují na měřicích stanicích kromě Jeseníku od 58 do 68 mikrogramů na metr krychlový. Nejlépe se dýchá lidem v Šumperku, naopak k 70 mikrogramům se denní průměr blíží na stanicích v Olomouci - Hejčíně, ale také v Bělotíně na Přerovsku, v Přerově a v Prostějově.

Aktuální hodnoty jsou po 07:00 nejvyšší v Přerově, kde stanice zaznamenala 80 mikrogramů na metr krychlový, téměř stejná hodnota je v olomoucké části Hejčín. Tradičně nejlépe jsou na tom lidé v Jeseníku - denní koncentrace polétavého prachu se pohybuje na 30 mikrogramech na metr krychlový a aktuální hodnoty jsou poloviční.

Zvýšená koncentrace prachu v ovzduší trápí obyvatele Olomouckého kraje od pátku minulého týdne. Ovzduší se v těchto dnech zhoršilo i v sousedním Moravskoslezském a Zlínském kraji, situace se však již postupně zlepšuje i v těchto krajích.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 15:00 30°C

Celá předpověď