PPL nabízí dobírku, cílí na soukromé balíky

foto Logo přepravní firmy PPL.

Praha - Kurýrní služba PPL zavedla možnost posílání balíků na dobírku mezi soukromými osobami. Ty si ročně pošlou přes deset milionů balíků a dobírku by mohla využít zhruba třetina z nich. PPL to uvedla v tiskové zprávě. Cena služby dobírky je 30 Kč. Cena odeslání balíku jako takového začíná na 99 Kč.

Služba je určena primárně pro lidi, kteří prodávají a nakupují přes webové inzertní portály. Například na největším tuzemském inzertním serveru Sbazar se za první tři měsíce tohoto roku uskutečnilo 200.000 prodejů.

Dobírka je obvyklejší u posílání z e-shopů, kde představuje 53 procent nákupů. Ročně jde na celém trhu o 94 miliard korun. Mezi soukromými osobami dobírku nabízí například Česká pošta nebo Zásilkovna.cz.

Odesilatel může balík poslat z téměř 2000 míst PPL nebo si zavolat řidiče PPL domů. Peníze z odeslané zásilky dostane na účet do sedmi pracovních dní od zaplacení dobírky. Adresát si zásilku vyzvedne na jenom z výdejních míst nebo mu ji řidič doručí domů. Předností služby Balík pro tebe je vedle bezhotovostního vypořádání možnost zasílání velkých balíků do 31,5 kg.

"Řada lidí stále vnímá jako určité riziko posílat peníze na neznámý účet předem a potom čekat, zda zboží koupené třeba přes online bazar skutečně dorazíů," uvedl generální ředitel Petr Horák. "Proto jsme podpořili bezkontaktní doručování, jehož součástí je bezhotovostní platba dobírky kartou u všech našich řidičů a do sezóny i u velké části našich PPL Parcelshopů," dodal.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je středa 27. ledna 2021

Očekáváme v 7:00 -4°C

Celá předpověď