Požár v kralupském kovošrotu dostali hasiči pod kontrolu, zásah pokračuje

foto Hasiči likvidují požár plastového odpadu v areálu kovošrotu v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku, kterž vypukl 5. července 2022. Hasiči pokračují v likvidaci požáru i 6. července.

Kralupy nad Vltavou (Mělnicko) - Požár plastového odpadu v areálu kovošrotu v Kralupech nad Vltavou dnes ráno dostali hasiči zhruba po 40 hodinách pod kontrolu. Vypukl v úterý navečer, dnes po celý den pokračovalo jeho dohašování, které potrvá minimálně do pátku. Vyšetřování příčiny požáru bude následovat až po úplné likvidaci ohně. Zatím není jasné, kdy to nastane, řekl po 20:00 ČTK mluvčí středočeských hasičů Tomáš Bakalář.

Fotogalerie

Oheň vznikl v průmyslové oblasti v úterý před 17:00. Byl vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu, který stále trvá. Že je požár oficiálně pod kontrolou, ohlásil velitel zásahu dnes po 8:30. "Na místě pokračují hasební práce za vysokého nasazení profesionálních i dobrovolných hasičů," uvedl Bakalář. Ve středu večer bylo v areálu kolem 25 jednotek hasičů, dnes ráno 22. Právě kvůli vysokému počtu nasazených hasičů zatím nebyl poplachový stupeň snížen. Dnes večer bylo na místě po vystřídání šest dobrovolných a devět profesionálních jednotek, podle Bakaláře nemusí jít o konečný počet.

Oheň zasáhl asi 50 metrů širokou hromadu odpadů. K dohašování použili hasiči i těžkou techniku, protože je třeba odpad postupně rozhrnovat a hledat skrytá ložiska ohně.

Výše způsobené škody zatím nebyla určena, policejní mluvčí Barbora Schneeweissová ve středu ČTK řekla, že finanční škoda zřejmě způsobená nebude, protože jde o odpad. Pravděpodobnou příčinou vzniku požáru může být podle předběžných informací policie nedbalost či úmyslné založení. Jeden z hasičů se lehce zranil.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pátek 19. srpna 2022

Očekáváme v 15:00 28°C

Celá předpověď