U požáru obchodu v Benešově platí první stupeň poplachu, škoda je 50 milionů Kč

foto Hasiči zasahovali 14. listopadu 2022 u požáru v obchodě v centru Benešova, vyhlásili čtvrtý, tedy nejvyšší stupeň poplachu. Záchranáři ošetřili dvě ženy, které se nadýchaly zplodin, a jednoho lehce zraněného hasiče.

Benešov - Požár, který se v pondělí odpoledne rozhořel v obchodním domě Hvězda v centru Benešova, mají hasiči pod kontrolou. Poplachový stupeň dnes hasiči snížili na první ze čtyř možných. V budově už nyní nehoří, hasiči ji zkoumají termokamerou. Na místě pracuje také vyšetřovatel, který zjišťuje příčinu požáru. Škodu hasiči předběžně vyčíslili na 50 milionů korun, je ale možné, že bude nakonec ještě vyšší, řekla ČTK dnes odpoledne mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová.

Fotogalerie

"Zatím nemáme likvidaci, ale snížili jsme poplachový stupeň na první, tedy na základní," uvedla mluvčí po poledni. Kdy zásah skončí, zatím není jasné. Zemanová podotkla, že u podobně velkých požárů trvá dlouho, než může být vyhlášena likvidace.

Hořet začalo v pondělí po 16:00 v obchodě s oblečením nad prodejnou Billa, hasiči vyhlásili nejvyšší, tedy čtvrtý stupeň poplachu. Záchranáři ošetřili pět lidí, mezi nimi tři hasiče, kteří se nadýchali kouře. Jejich stav ale nevyžadoval převoz do nemocnice. "Teď se provádí průzkum termokamerou a dohašování ohnisek požáru," uvedla Zemanová.

Pod kontrolu dostali hasiči požár v pondělí ve 21:36. Vstup do budovy je možný pouze za dodržení bezpečnostních opatření, konstrukce objektu je narušena, na jednom místě v prvním patře se propadl strop.

Hasiči v pondělí po výjezdu k požáru vyhlásili nejprve třetí a pak čtvrtý, tedy nejvyšší stupeň poplachu. Zásah trval celou noc. Na místo byla povolána i chemická laboratoř, která ale nenaměřila škodlivé zplodiny. K likvidaci požáru využívali hasiči výškovou techniku, celá budova byla zakouřená.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je úterý 6. prosince 2022

Očekáváme v 21:00 3°C

Celá předpověď