Požár kamionu na sedm hodin uzavřel dálnici D1, stála i dálnice D8

foto Hasiči zasahovali 19. června 2021 u požáru kamionu, který začal hořet v úseku s dopravním omezením na 170. kilometru dálnice D1 u Domašova ve směru na Brno.

Brno - Požár kamionu, který začal hořet v úseku s dopravním omezením na 170. kilometru D1 u Domašova ve směru na Brno, ráno zastavil dopravu na dálnici na téměř sedm hodin. Kvůli nehodě dvou vozidel u Petrovic byla dnes zhruba dvě hodiny uzavřená také dálnice D8 nedaleko hranic s Německem.

Požár kamionu v omezení na sedm hodin zcela uzavřel dálnici D1

Požár kamionu, který začal hořet v úseku s dopravním omezením na 170. kilometru D1 u Domašova ve směru na Brno, ráno zastavil dopravu na dálnici. Kvůli dopravnímu omezení bylo nutné ji uzavřít, aby hasiči mohli oheň zlikvidovat, řekli ČTK mluvčí jihomoravských hasičů a policistů. Dálnice zůstala zavřená téměř sedm hodin, až do 13:30.

"Požár byl nahlášen v 06:31, hořel kamion převážející součástky. Dálnici bylo nutné uzavřít, hasiči na dálnici museli najet v protisměru. Když se na místo dostali, byl celý kamion v plamenech. Oheň se podařilo zlikvidovat v 08:09, vrak ale bude muset z dálnice odstranit specializovaná firma," uvedl ráno mluvčí hasičů Jan Dvořák.

Kromě kamionu hořela i část okolního lesa, hasiči museli použít tři vodní proudy, aby uhasili kamion i hořící stromy. Řidič měl navíc v kabině tlakové lahve s propan butanem, které bylo potřeba ochladit. Hasiči také likvidovali naftu, která unikla z kamionu do dálniční kanalizace. Únik zasypali sorbentem a zkontrolovali záchytné jímky. Podle prvních odhadů způsobil požár škodu tři miliony korun, odborníci zjišťují příčinu požáru.

Uzavírka v dopravním omezení komplikovala dopravu. Policisté auta posílali na objízdnou trasu u Devíti křížů a Ostrovačic přes Říčany, Říčky a Domašov. "Navzdory mírnějšímu sobotnímu provozu je objízdná trasa přetížená. I na dálnici se v obou směrech tvoří kolony. Řidiče, kteří uvízli na dálnici v uzavřeném úseku, se policisté snaží navést pryč z uzavřené dálnice, což je vzhledem k omezení komplikované," konstatoval policejní mluvčí Bohumil Malášek dopoledne. Policisté pomáhali opustit dálnici automobilům, které uzavření dálnice uvěznilo mezi nehodou a nejbližším sjezdem.

Po uhašení požáru bylo nutné vyčkat na vyproštění vraku a jeho odstranění z dálnice. Poté bylo nutné posoudit, zda požár nepoškodil povrch dálnice a zda bude možné dopravu obnovit. Provoz byl obnoven ve 13:30, tedy přibližně sedm hodin po uzavření dálnice. Podle hlášení Národního dopravního informačního centra byly v okamžiku ukončení uzavírky v obou směrech dlouhé kolony.

Dálnice D8 byla kvůli nehodě dvě hodiny uzavřená ve směru na Německo

Dálnice D8 nedaleko hranic s Německem byla dnes zhruba dvě hodiny uzavřená kvůli nehodě dvou vozidel u Petrovic. Na 88. kilometru osobní auto z dosud nezjištěných příčin narazilo zezadu do kamionu, řekla ČTK mluvčí policie Veronika Hyšplerová. Při nehodě utrpěli zranění řidič a spolujezdkyně z osobního vozu.

"Řidič utrpěl jen lehké zranění a sanitkou byl převezen do ústeckého traumacentra, spolujezdkyně s podezřením na středně vážná zranění byla vrtulníkem transportována taktéž do ústeckého traumacentra," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník.

Nehoda se stala krátce po 10:30, provoz na D8 ve směru na Německo se podařilo obnovit před 12:45. "Kolona se pozvolna rozjíždí," dodala Hyšplerová. U hranic by měla být zhruba dvoukilometrová fronta.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je čtvrtek 27. ledna 2022

Očekáváme v 9:00 0°C

Celá předpověď