Požár haly v Lysé způsobil podle majitele škodu přes 100 mil.

foto V Lysé nad Labem na Nymbursku hoří 15. října 2018 výrobní hala společnosti Kovona, která vyrábí kovový nábytek. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu, s plameny bojují desítky hasičů z 11 jednotek.

Lysá nad Labem (Nymbursko) - V Lysé nad Labem na Nymbursku hoří zhruba od 19:00 výrobní hala společnosti Kovona, která vyrábí kovový nábytek. Podle odhadů majitele, který byl na místě, způsobil požár škodu více než 100 milionů korun. Hasiči vyhlásili druhý a posléze třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, s plameny bojují desítky hasičů, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Nikdo zatím nebyl zraněn, hasiči budou plameny likvidovat až do rána.

Zatím není jasné, jak oheň vznikl. V hale se propadávají stropy, nikdo by v ní podle Kerekové neměl být.

Policejní mluvčí Michaela Richterová ČTK řekla, že hoří hala o rozměrech asi 20krát 40 metrů. Dopravu požár nekomplikuje, dodala. Žádné problémy nehlásí ani České dráhy.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý - zvláštní, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

Společnost Kovona byla založena v roce 1913, v roce 2017 zaměstnávala asi 150 lidí. Vyrábí například kovové šatní skříně, kartotéky, archivační skříně, stoly nebo police. Firma svůj nábytek také vyváží například do Německa, Francie, Belgie, skandidávských zemí nebo do Španělska, uvádí Kovona na svém webu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je úterý 23. dubna 2019

Očekáváme v 13:00 20°C

Celá předpověď