Požár haly v Letech u Prahy nevznikl úmyslně ani nedbalostí

foto Hasiči 11. listopadu 2018 odpoledne stále pokračovali v hašení haly se zhruba 600 tunami elektroodpadu v Letech u Prahy. Plameny dostali hasiči pod kontrolu po téměř deseti hodinách od nahlášení v 5:41 ráno, po 13:00 ale pro hasiče stále platí třetí stupeň poplachu ze čtyř možných. Povolaný statik konstatoval nebezpečné narušení objektu a nařídil demolici, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Lety (u Prahy) - Víkendový požár haly s elektroodpadem v Letech u Prahy nebyl založen úmyslně, vyšetřovatelé dnes vyloučili také zapálení z nedbalosti. Ve hře je tak například technická závada, přesnou příčinu vzniku požáru ale hasiči zatím neznají. ČTK to dnes řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Hala o rozměrech zhruba 40 krát 70 metrů začala hořet v sobotu před 20:00, hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných. Na likvidaci se celkem podílelo 36 jednotek hasičů ze Středočeského kraje a Prahy, tedy asi 250 hasičů. Hasiči využívali 81 kusů techniky a další speciální stroje. Škodu majitel odhadl na pět milionů korun.

Již od soboty některá média poukazovala na to, že v obci se v sobotu večer konal lampionový průvod, v jehož závěru lidé vypouštěli takzvané lampiony štěstí. Lampion štěstí se rozsvítí a vypustí do vzduchu. "Tuto spekulaci o vzniku požáru můžeme vyloučit, protože začalo hořet uvnitř haly," řekl Svoboda.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pondělí 20. května 2019

Očekáváme v 9:00 14°C

Celá předpověď