Požár domu v Novém Boru má druhou oběť, zda jde o majitele, potvrdí až pitva

foto Hasiči zasahovali 30. listopadu 2022 u požáru roubeného domu v Novém Boru na Českolipsku. Při jeho likvidaci zemřel dobrovolný hasič, zřítil se na něj strop.

Nový Bor (Českolipsko) - Středeční požár roubeného domu v Novém Boru - Arnultovicích má druhou oběť. Kriminalisté společně s hasiči dnes nalezli uvnitř v prvním patře lidské tělo bez známek života zasypané sutinami. Zda jde o pohřešovaného 73letého obyvatele roubenky, zatím nelze potvrdit. Ukáže to až pitva. ČTK to řekla regionální mluvčí policie Ivana Baláková.

Fotogalerie

"Nařídíme provést soudní pitvu nejen za účelem zjištění příčiny smrti, ale i k ověření jeho totožnosti," dodala. Při požáru zemřel ve středu i devětatřicetiletý dobrovolný hasič, když se na něj zřítil strop. "Za posledních deset let v České republice přišlo o život při zásazích u požárů šest dobrovolných a tři profesionální hasiči," uvedla mluvčí HZS ČR Jaroslava Benešová.

Příčinu středečního tragického požáru vyšetřovatelé dál zjišťují, zatím nemají ani odhad škod. Oheň ale roubený dům zničil.

Hlášení o požáru roubenky přijalo operační středisko hasičů ve středu krátce po 4:45. "Při příjezdu jednotek na místo byla požárem zasažena značná část podkroví. K hašení byly nasazeny tři vodní proudy a vysokotlaké hasicí a řezací zařízení CCS Cobra, kterým si hasiči ochlazovali spodní část domu. Byl to samostatně stojící objekt obklopený stromy, hasiči ochlazovali i okolí, aby se oheň na stromy nerozšířil," doplnil mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jakub Sucharda.

Po 07:00 se požár podařilo lokalizovat, krátce před 08:00 se pak na jednoho ze zasahujících hasičů zřítil strop. "Ačkoliv se všichni snažili o okamžité vyproštění hasiče a jeho resuscitaci, tak nakonec svým zraněním podlehl," řekl mluvčí hasičů. Statik pak nařídil před dalším prohledáváním nestabilní budovu zabezpečit. Postupovat ale musí hasiči a policisté opatrně, do horního patra roubenky se tak dostali až dnes.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je sobota 25. března 2023

Očekáváme v 17:00 10°C

Celá předpověď