Požár domu a dílny v Rožnově p. R. způsobil škodu dva miliony Kč

foto Hasiči zasahují 15. května 2018 u požáru dvoupodlažního rodinného domu a dílny v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku, který způsobil předběžnou škodu ve výši dva miliony korun. Po příčinách vzniku požáru na místě pátrá vyšetřovatel hasičů, při události nebyl nikdo zraněn.

Rožnov pod Radhoštěm (Vsetínsko) - Úterní požár dvoupodlažního rodinného domu a dílny v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku způsobil škodu předběžně ve výši dva miliony korun. Příčinou požáru byla technická závada na elektroinstalaci. ČTK to dnes řekl mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička. Při události nebyl nikdo zraněn.

Hlášení o požáru ve Volkově ulici v části města Dolní Paseky přijali hasiči v úterý před 18:30. Zhruba po půlhodině od příjezdu na místo se jim ho podařilo lokalizovat, následně objekt dohašovali a vyhledávali skrytá ohniska hoření. Oheň zasáhl střechu a poškodil zhruba polovinu obytné části domu. Celý objekt byl silně zakouřený. Oheň se rozhořel v domácí dřevěné dílně, která s domem sousedí. "Požár způsobil vadný kondenzátor zářivky," uvedl mluvčí.

Hasiči při zásahu vynesli z dílny desetikilovou prázdnou lahev na propan-butan. Další nádobu na propan-butan odpojil majitel domu od přívodu plynu ještě před jejich příjezdem. Lahve podle Žemličky sloužily k vaření na sporáku. Kromě profesionálních jednotek z Valašského Meziříčí a Rožnova pod Radhoštěm na místě zasahovali také dobrovolníci z Valašské Bystřice, Zašové a Prostřední Bečvy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 17. října 2018

Očekáváme v 3:00 10°C

Celá předpověď