Povstalci v Afghánistánu zabili 11 příslušníků provládních sil

foto Bojovníci Talibanu, ozbrojenci - ilustrační foto

Kábul - Nejméně 11 příslušníků afghánských polovojenských sil bylo zabito, když povstalci z fundamentalistického hnutí Tálibán přepadli kontrolní stanoviště na severu Afghánistánu. Podle agentury AP to dnes oznámily místní úřady.

Mluvčí guvernéra provincie Saripúl oznámil, že další dva příslušníci polovojenských jednotek byli při útoku ze sobotního večera zraněni. Zabiti byli také tři povstalci, včetně jejich místního velitele, další čtyři pak byli zraněni.

Terčem útoku se stali příslušníci Místních povstaleckých sil, což jsou milice podporované vládou. K útoku se nikdo nepřihlásil, ale mluvčí guvernéra Zabí Amání obvinil Tálibán, který v oblasti působí.

Násilnosti se odehrály i v jiných částech Afghánistánu. Ve východní provincii Ghazní povstalci zaútočili na dvě kontrolní stanoviště. Zabili čtyři policisty a dalších pět zranili. Mluvčí tamního guvernéra řekl, že členové Tálibánu na kontrolní body stříleli a na policejní posily pak zaútočili s pomocí nálože u silnice. Tálibán, který ovládá rozsáhlé části provincie, se k útoku přihlásil a dodal, že se zmocnil zbraní a munice.

V noci na čtvrtek zabili příslušníci Tálibánu v Ghazní 15 afghánských činitelů a členů bezpečnostních sil, když přepadli ústředí místní vlády v okrese Chavádža Omarí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 7:00 17°C

Celá předpověď