Potravinářské řetězce zdokonalily opatření proti koronaviru

foto Seniorka odchází z nákupu 19. března 2020 ze supermarketu Kaufland v Ústí nad Labem.

Praha - Tuzemské potravinářské řetězce v souvislosti s celorepublikovým zpřísněním opatření proti koronaviru zdokonalily či obnovily bezpečnostní a hygienické zásady. Zákazníci jsou v prodejnách pravidelně interním rozhlasem upozorňováni na povinnost mít zakrytá ústa a nos a dodržování dvoumetrových odstupů. Chráněni jsou i zaměstnanci, Globus nechal k pokladnám instalovat plexiskla na míru, Albert změnil pracovní režim a poskytuje více přestávek. Pracovníci Penny dostávají zázvor, citrony a med. Vyplývá to z ankety ČTK mezi zástupci potravinářských sítí.

V celé České republice kvůli nárůstu potvrzených případů koronaviru ode dneška musejí mít lidé roušky ve všech vnitřních prostorech. Ve středu začalo nařízení platit v Praze v obchodech a nákupních centrech. Podle řetězců dnes zákazníci nařízení v obchodech dodržují a v této souvislosti se nevyskytly žádné potíže.

Zaměstnanci obchodů Albert mají k dispozici látkové i jednorázové roušky, uvedl mluvčí Jiří Mareček. Dostávají také dezinfekci, vitamíny, mají nárok na očkování proti chřipce. "Pokračujeme s poskytováním ovoce zaměstnancům a opět pro ně připravíme na každý den do zázemí také občerstvení," dodal Mareček.

Globus nechal na každou pokladnu na míru vyrobit plexisklo, které podle mluvčí společnosti Lutfii Volfové lépe chrání pokladní i zákazníky. V případě zákazníků kromě běžných opatření informuje o možnosti využít k nákupu vlastní mobilní telefon s aplikaci Můj Globus. Globus vylepšil také ruční skenery, které by do budoucna měly umět zákazníka navigovat po obchodu.

Kaufland instaloval u pečiva ochranná plexiskla, pečivo podle mluvčí Kauflandu Renaty Maierl patří mezi nejčastěji kupovaný sortiment, proto se společnost rozhodla zvýšit zde bezpečnostní standard.

"Z hlediska opatření v prodejnách se řídíme vládními nařízeními a pokyny hygienických stanic, se kterými jsme průběžně v kontaktu a v případě měnící se epidemiologické situace bezodkladně reagujeme. Máme dostatečné zásoby ochranných pomůcek včetně dezinfekce. Velkou pozornost věnujeme úklidu, dezinfekci, preventivním a hygienickým opatřením," uvedl mluvčí prodejen Penny Tomáš Kubík.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 24. září 2020

Očekáváme v 7:00 14°C

Celá předpověď