Pošta otevře Balíkovny na 367 poštách i v sobotu odpoledne

foto Balíky, distribuční centrum - ilustrační foto.

Praha - Česká pošta otevře tuto sobotu mimořádně Balíkovny na 367 největších poštách. Vydávat budou zásilky mezi 13:30 a 17:30 hodinou. Důvodem je extrémní nárůst balíků v předvánočním období. Opatření operativně chystá i pro další prosincové víkendy. ČTK to dnes řekl mluvčí pošty Matyáš Vitík. Pošta má celkem 3200 poboček.

"Mimořádným otevřením se pro klienty rozšiřuje časová možnost vyzvednout si svoji balíkovou zásilku. Pokud má klient na jedné z uvedených pošt uložený balík, stačí mu pouze kód z SMS od České pošty a zásilku si může vyzvednout," uvedl mluvčí.

Podnik v případě zájmu ze strany zákazníků zajistí mimořádné otevření největších pošt i v dalších předvánočních víkendech.

Pošta kvůli letošní předvánoční sezóně najala kolem 4000 brigádníků. Další bude podle mluvčího ještě potřebovat. Příští týden určí rozhodný den pro doručení balíků ještě před Vánoci.

Zatím největší zatěžkávací zkouškou byl pro poštu minulý pátek a víkend spojený s akcí Black Friday. Během těchto dní měla v síti rekordních 1,08 milionu zásilek, což je dvojnásobek toho, co před rokem. Růst počtu zásilek souvisí s uzavřením kamenných prodejen kvůli koronaviru.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je sobota 23. ledna 2021

Očekáváme v 13:00 2°C

Celá předpověď