Pošta kvůli koronaviru připravila bezkontaktní doručování

foto Generální ředitel České pošty Roman Knap seznámil 11. března 2020 v Průhonicích u Prahy novináře o opatřeních ve firmě kvůli koronaviru. Na snímku ukazuje jeden z letáků s informacemi o onemocnění, které dostanou lidé do schránek.

Průhonice (u Prahy) - Česká pošta připravila pro lidi v karanténě kvůli koronaviru bezkontaktní způsob doručování. I zásilky určené do rukou adresáta mu doručovatel uloží do schránky, nebo je nechá na poště, kde si je bude moci do měsíce vyzvednout. Opatření domluvila s Českým telekomunikačním úřadem. Uvedl to dnes generální ředitel Roman Knap.

Pošta dnes také převezme z tiskárny v Ústí nad Labem druhou zhruba polovinu z téměř pěti milionů letáků ministerstva zdravotnictví s informacemi o koronaviru. S roznášením do schránek začne ve čtvrtek. Již během úterka a dneška doručovatelé roznášejí první část letáků. Putovaly zejména na Moravu, ale distribuují se i v některých oblastech Česka. Například v Průhonicích u Prahy se roznášely dnes dopoledne. Do konce týdne by měla pošta letáky doručit na všechny adresy.

U bezkontaktního doručování je podle Knapa nutné, aby se dopředu doručovatel dozvěděl, že je adresát v karanténě, případně bude bezkontaktně doručovat do oblastí, které budou jako karanténní označeny příslušnými úřady.

Doručovatelé a zaměstnanci na přepážkách ode dneška dostávají dezinfekční gely a spreje. Těch má podnik zásobu zhruba 10.000 a další má objednané. Zároveň zavedl častější úklid a dezinfekci prostor poboček i dalších objektů. Respirátory a roušky má nakoupené již z dřívějška, ale zatím je pošťáci nepoužívají.

Pošta má celkem 3200 poboček a zaměstnává okolo 7500 doručovatelů. Zhruba 2800 z necelých 30.000 zaměstnanců má malé děti ve věku šest až deset let, které po uzavření škol zůstanou doma. Během dneška má mít vedení podniku vyčísleno, kolik zaměstnanců zůstane s dětmi doma a jak se to dotkne chodu firmy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je úterý 20. října 2020

Očekáváme v 7:00 5°C

Celá předpověď