Poslední zastávka koncertních oslav 60 let Olympiku bude 18. prosince v Praze

foto Úvodní koncert turné s názvem Respect Tour Vlak, co nikde nestaví, na kterém skupina Olympic zahájí oslavy svého 60. výročí, 18. listopadu 2022, Praha. Vpravo je frontman Petr Janda, vlevo baskytarista Milan Broum a uprostřed host Michal Pavlíček.

Praha - Poslední zastávka koncertních oslav 60 let Olympiku bude v pondělí 18. prosince v Praze. Kapela na svém Respect Tour přidala nový koncert v O2 areně. Kromě oslavenců vystoupí ve dvouhodinovém programu také řada hostů. Scénu doplní originální projekce. ČTK o tom za pořadatele informovala Sabina Szwarcová.

"Po nadšených reakcích fanoušků na právě konané turné Olympic přidal poslední, bonusovou zastávku, čímž rok oslav zakončí. Skupina nabídne vizuální show s těmi největšími hity z celé jejich kariéry," uvedla Szwarcová.

Turné s podtitulem Vlak, co nikde nestaví zahájil Olympic ve vyprodané pražské Lucerně loni 18. listopadu. Druhý koncert se konal na stejném místě o den později. Kapela v nostalgicky laděném programu mezi hosty uvedla Michala Prokopa, Michala Pavlíčka, Milana Peroutku mladšího, Jiřího Valentu, Marka Ztraceného nebo Martu Jandovou. Dalších 58 vystoupení si v rámci turné k jubileu naplánoval Olympic na tento rok.

Členové Olympiku na turné dávají najevo, že nechtějí jen vzpomínat na minulost. Vedle starších hitů jako Osmý den, Dynamit, Želva nebo Jasná zpráva je součástí programu například píseň Pálím tvář z jejich zatím posledního alba Kaťata z roku 2020.

Olympic k 60. výročí na konci loňského roku představil limitovaný box pěti vinylů obsahující symbolických 60 hitů skupiny. Box vedle různobarevných vinylů obsahuje také podpisové karty, historický a současný plakát, fotoknihu nebo podrobnou historii kapely v bookletu.

Olympic byl založen roku 1962 pod názvem Karkulka (KARlínský KULturní KAbaret) a později přejmenován podle klubu v pražské Spálené ulici. Jeho současnou sestavu tvoří Petr Janda, který je ve skupině založené Miloslavem Růžkem od roku 1963, a baskytarista Milan Broum, jenž přišel v roce 1975. V roce 2013 bubeník Martin Vajgl nahradil zemřelého Peroutku. Klávesista Pavel Březina přibyl předloni na jaře.

Loňské osmdesátiny zpěváka a kytaristy Jandy a šedesátiny Olympiku inspirovaly pražské Divadlo Broadway k novému muzikálu Okno mé lásky, jehož premiéra se konala 3. listopadu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je středa 7. června 2023

Očekáváme v 9:00 19°C

Celá předpověď