Poslední Litvínov vyhrál v Kladně a polepšil si v boji o záchranu

foto Utkání 8. kola baráže o hokejovou extraligu: Rytíři Kladno - HC Verva Litvínov, 13. dubna 2018 v Kladně. Zleva František Gerhát z Litvínova a kladenský Jan Kloz.

Kladno - Hokejisté Litvínova zvítězili v 8. kole baráže o extraligu na ledě Kladna 3:1, zabrali po dvou zápasech bez bodu a vylepšili svou bilanci na posledním místě tabulky. Dotáhli na třetí Jihlavu a na druhé Rytíře ztrácejí už jen bod. Domácí sice vedli díky trefě Romana Přikryla, ale na čtvrtou výhru v řadě nedosáhli, protože Severočeši díky dvěma gólům Františka Lukeše a jedné brance Marka Baránka výsledek otočili.

Kladno, na jehož lavičce opět nechyběl po boku trenérů zraněný útočník a majitel Rytířů Jaromír Jágr, nastoupilo jen bez útočníka Miloslava Hořavy mladšího. Ten nesmí hrát po příchodu z Litvínova podle dohody mezi kluby. Hosté hráli oproti minulému duelu v hodně pozměněné sestavě.

Litvínov se v úvodu ubránil při Hanzlově vyloučení, při kterém si poradil Kantor s Kubíkovým pokusem. Rytíři se dostali do vedení v deváté minutě, kdy Strnad z levé strany přihrál mezi kruhy Přikrylovi, na jehož přesnou ránu neměl litvínovský gólman šanci reagovat.

Severočeši za 144 vteřin odpověděli. Hübl ideálně uvolnil Lukeše, který se natlačil před Cikánka a zblízka vyrovnal. Při Sörvikově vyloučení mohl Lukeš ve vlastním oslabení i otočit stav, když se šikovně uvolnil, ale v zakončení mu chyběla přesnost.

V úvodu druhé třetiny Litvínov odolal při Hüblově trestu a při své přesilovce po špatném střídání Rytířů obrátil skóre. Nejdříve sice měli šanci z přečíslení domácí Strnad s Kautem, pak ještě neuspěl kapitán Vervy Trávníček, ale obránce Baránek už ano. Dostal prostor projet za modrou čáru a střelou zápěstím překonal Cikánka.

Další šance hostů měli Mikúš, Černý či Matoušek, na druhé straně nedotáhl únik do úspěšného zakončení Tůma. V 35. minutě minutě se dostal do přečíslení Litvínov, Lukeš si po Hüblově přihrávce našel ideální pozici pro zakončení a upravil na 3:1.

Rytíři se snažili v závěrečném dějství tlačit za snížením, ale Litvínov je do velkých šancí nepouštěl a střelecké pokusy pochytal Kantor. Severočeši měli k dispozici dvě početní výhody, ale svůj náskok při trestech Repeho a Bláhy nezvýšili.

V 55. minutě v souboji s Pekrem rozbil padající Černý bruslí plexisklo a týmy odešly na deset minut do kabin. Kladno krátce po opětovném zahájení hry sáhlo k power play. Tu ještě umocnil Gulův trest, ale skóre se nezměnilo. Největší šanci neproměnil Kloz.

Pavel Patera (Kladno): "Do utkání jsme vstoupili dobře, dali jsme první gól, ale už od začátku bylo vidět, že to není ono. Předchozí zápasy jsme soupeře dohrávali a víc jsme se do toho tlačili. Litvínov zaslouženě vyrovnal a můžeme být rádi, že druhá třetina skončila jen 0:2, protože v ní měl Litvínov daleko víc stoprocentních šancí. Podržel nás gólman (Cikánek). Ve třetí třetině už jsme hráli to, co chceme. Doufám, že je to odrazový můstek do dalších zápasů."

Radim Skuhrovec (Litvínov): "Nacházeli jsme se v podstatě už v kritické situaci a bylo pro nás důležité zvládnout dnešní zápas, což se nám povedlo. Bylo to vyrovnané utkání. S trochou štěstí se nám povedlo vstřelit branky a do konce základní hrací doby udržet vítězství za tři body, které jsme za každou cenu potřebovali získat. Bylo to velmi dobré utkání před parádní diváckou kulisou."

Rytíři Kladno - HC Verva Litvínov 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Přikryl (Strnad, Pekr) - 12. F. Lukeš (V. Hübl, Sörvik), 26. Baránek (Gula), 35. F. Lukeš (V. Hübl). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Brejcha, Pešek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Kladno: Cikánek - Štich, Zelingr, Repe, Svedlund, Lenďák, Kehar - Kružík, T. Kaut, Redlich - D. Tůma, Kubík, J. Kloz - Bláha, Machač, Zikmund - Pekr, Přikryl, Strnad. Trenéři: M. Hořava st. a Patera.

Litvínov: Kantor - Sörvik, Baránek, Gula, Frolo, Z. Sklenička, Čutta - M. Hanzl, J. Mikúš, Marek Růžička - Jánský, V. Hübl, F. Lukeš - Řehoř, Gerhát, Trávníček - Matoušek, Válek, J. Černý. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec a D. Stránský.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK