Poslanec Dolejš se léčí s nálezem na plicích v nemocnici

foto Ilustrační foto - Poslanec Jiří Dolejš (KSČM) na schůzi Poslanecké sněmovny 17. června 2020 v Praze.

Praha - Poslanec KSČM Jiří Dolejš se léčí v nemocnici s nálezem na plicích. Informoval o tom na své facebookové stránce. Uvedl, že testy u něj koronavirus neodhalily.

"S dýchacími problémy jsem šel na testy a nic. Ale plíce už byly chycené. Takže ležím s kyslíkem a bojuju," uvedl v popisku k fotografiím z hospitalizace. Mluvčí KSČM Helena Grofová ČTK řekla, že nemá informace o tom, že by byl další z klubu nemocný. Ve Sněmovně byl Dolejš osobně minulý týden. V nemocnici je od úterý.

Kvůli epidemii koronaviru začala Poslanecká sněmovna testovat poslance před několika týdny, a to dobrovolně. Brzy začne podle serveru iDNES.cz testování všech, kteří přijdou na schůzi. "Výsledek bude muset být starý maximálně 48 hodin," řekl serveru předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO). Poslanci budou moci využít i samotestování.

Tento týden je v karanténě nebo mezi nemocnými zhruba 15 zákonodárců, a to patrně jen z provládního tábora. V nemocnici se léčil i starosta Náchoda a poslanec ČSSD Jan Birke.

Už dříve nemoc překonali například Vondráček či jeho kolegové z klubu Karla Šlechtová a Patrik Nacher, lidovec Marek Výborný nebo pirátský poslanec František Navrkal. O tom, že měl covid, v úterý na plénu mluvil poslanec KSČM Zdeněk Ondráček.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je úterý 13. dubna 2021

Očekáváme v 13:00 7°C

Celá předpověď