Sněmovna hladce naplnila členy svých 11 stálých komisí

foto Schůze Sněmovny v Praze, Sněmovna - ilustrační foto.

Praha - Sněmovna naplnila členy svých 11 stálých komisí. O kandidátech, jak je předložily poslanecké kluby, se diskuse nevedla. Část míst v některých komisích zatím zůstala volná, poslanci je obsadí později. Sledovaná tajná volba předsedů komisí se skuteční na plénu v pátek.

Spory vzbudila pravděpodobná nominace Zdeňka Ondráčka (KSČM) do čela komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů. Dnes se stal spolu s dalšími osmi poslanci jejím členem. Sněmovna, obdobně jako u dalších komisí, potvrdila nominované kandidáty v jednom hlasování. O členství po jednotlivých jménech tedy nerozhodovala.

V některých komisích zbývají volná jedno až dvě místa. Vesměs je obsadí končící ministři za ČSSD a KDU-ČSL. Vzhledem k tomu, že jejich vládní angažmá skončí ve středu, dnes do komisí ještě zamířit nemohli.

Nominace na předsedy komisí budou moci poslanecké kluby podávat do středečního večera. Ondráčkovo jméno je nyní jediné, které budí kontroverze. Kritici poukazují na to, že v roce 1989 zasahoval jako policista proti protirežimním demonstracím. Komunisté na Ondráčkovi trvají navzdory výzvám i z nejsilnějšího klubu ANO, aby navrhli někoho jiného.

Sněmovna naplnila členy také pět stálých delegací do meziparlamentních organizací. Volba šéfů delegací se uskuteční rovněž v pátek.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 21. října 2018

Očekáváme v 17:00 13°C

Celá předpověď