Poruba prohrála, Kladno bez Jágra také neuspělo

foto Hokej - ilustrační foto.

Praha - Vedoucí Poruba podlehla v 21. kole první hokejové ligy doma Sokolovu 4:5 v prodloužení a neuspěla poprvé po sérii šesti vítězství. Bodově se na ni dotáhla Jihlava díky vítězství nad poslední Kadaní 6:3. Druhá Dukla má navíc zápas k dobru.

Kladno nastoupilo v Havířově bez Jaromíra Jágra, jenž ze středečního duelu proti Vsetínu odstoupil před třetí třetinou, a prohrálo 0:1. Kleslo ze třetího místa na páté za Vrchlabí a Přerov. Vrchlabí vyhrálo v Litoměřicích 4:3 po samostatných nájezdech a Přerov ve Vsetíně 3:2.

Porubě v 7. minutě získal vedení Fin Markus Korkiakoski a ještě v první třetině zvýšil v přesilové hře Jan Hudeček. Po 114 sekundách v další početní výhodě upravil Lukáš Endál už na 3:0. V polovině utkání sice snížil obránce Jan Pohl, ale na konci druhé části vrátil Ostravanům tříbrankový náskok Petr Kanko.

Baník pak předvedl obrat. Ve 47. minutě jej načal Tomáš Vracovský, v čase 58:49 využil přesilovku Pohl a šest sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal Martin Osmík. Nastavení ukončil po devíti vteřinách Vracovský.

Za Jihlavu stihl mezi 10. a 40. minutou zaznamenat hattrick Jakub Illéš, který se při druhém gólu prosadil i v oslabení. Zařídil vedení 3:1, protože za hosty snížil na 1:2 v přesilovce Jakub Trefný. Kadaň se snažil vrátit do hry Jan Svoboda a po zvýšení Tomáš Jiránka i Jiří Kulich, ale v závěru dvěma góly pečetil výhru favorit Tomáš Harkabus.

Kladno vyšlo naprázdno po pěti zápasech, během nichž čtyřikrát bodovalo naplno a jednou prohrálo po samostatných nájezdech. Ve všech hrál i osmačtyřicetiletý majitel Jágr. Jediný gól v Havířově vstřelil v 35. minutě Vojtěch Doktor. Gólman Aleš Stezka udržel díky 30 úspěšným zákrokům poprvé v sezoně čisté konto. Domácí se radovali po šňůře čtyř porážek.

Vrchlabí se sice ujalo v Litoměřicích vedení ve 14. minutě zásluhou Martina Heřmana, ale domácí díky gólům Tomáše Svobody, Davida Jindry a Patrika Miškáře otočili na 3:1. Po přesilovkových trefách beků Tomáše Linharta a Ondřeje Vály si Vrchlabí vynutilo prodloužení a rozhodly až nájezdy, v nichž uspěli jen hostující Patrik Urban a Tomáš Nouza.

Přerov prohrával ve Vsetíně 0:2, když náskok Valachům zařídili Radim Kucharczyk a Roman Vlach, který využil přesilovou hru. Mezi 28. a 39. minutou Zubři obrátili výsledek. Nejdříve se trefil Tomáš Doležal, stav srovnal v početní výhodě Vlastimil Dostálek a vítězný gól dal opět Doležal.

Slavia po středečním odvolání hlavního kouče Martina Štrby i asistenta Jiří Doležala zabrala pod dočasným vedením sportovního manažera Jiřího Vebera v roli hlavního trenéra a Pavla Kolaříka na pozici asistenta. Ti měli stejné role jako u slavistické juniorky.

Po porážkách doma s Porubou 0:4 a v Sokolově 0:7 si slávisté spravili chuť v Edenu proti Šumperku a vyhráli 9:5. Duel začal kvůli problémům s ledem o 35 minut později a Pražané v první třetině dvakrát prohrávali. Na gól Jana Milfaita odpověděl v početní výhodě Lukáš Buchta, ale Drakům vrátil vedení Petr Kratochvíl.

Slavia poté opanovala druhou třetinu. V 25. minutě nejdříve využil přesilovku pěti proti třem Robin Všetečka, pokračující výhodu proti čtyřem proměnil za 25 sekund Daniel Kružík a v 35. minutě běhěm 38 vteřin skórovali Tomáš Šmerha a opět Kružík.

V poslední třetině odpověděl na Milfaitovo snížení Jaroslav Brož, na dvojnásobnou korekci Daniela Spratka nejdříve David Šteiner a potom v oslabení Jiří Doležal. V 55. minutě dovršil výsledek obránce Adam Sedlák, nová posila Slavie z druholigového Znojma.

Potřetí za sebou vyhrála Třebíč, která zdolala Ústí nad Labem 2:1. Horáckou Slavii dostal do vedení ve 25. minutě 16. gólem v sezoně nejlepší střelec soutěže Ladislav Bittner. Za 84 sekund vyrovnal Michal Trávníček, ale v 34. minutě rozhodl ve vlastním oslabení Martin Štovíček.

Prostějov deklasoval nováčka Kolín 11:3. Pět bodů za dvě branky a tři asistence si připsal Petr Chlán, hattrick a přihrávku měl Dominik Hrníčko a tři góly vstřelil také Petr Mrázek. Frýdek-Místek i díky dvěma trefám Dan Przybyly porazil Benátky nad Jizerou 5:0. Gólman Tomáš Suchánek díky 28 zásahům udržel poprvé v ročníku nulu.

První hokejová Chance liga - 21. kolo:

--------

Třebíč - Ústí nad Labem 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky: 25. Bittner, 34. Šťovíček - 26. Trávníček. Rozhodčí: Jechoutek, Souček - Kotlík, O. Polák. Vyloučení: 1:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

Slavia Praha - Šumperk 9:5 (1:2, 4:0, 4:3)

Branky: 25. a 35. Kružík, 15. Buchta, 25. Všetečka, 35. Šmerha, 46. Jaroslav Brož, 48. Šteiner, 52. J. Doležal, 56. A. Sedlák - 7. a 45. Milfait, 46. a 49. Spratek, 18. P. Kratochvíl. Rozhodčí: Grech, Kostourek - Baxa, Coubal. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

Havířov - Kladno 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 35. J. Doktor. Rozhodčí: M. Dědek, Marek - Hranoš, Blažek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Bez diváků.

Poruba - Sokolov 4:5 v prodl. (2:0, 2:1, 0:3 - 0:1)

Branky: 7. Korkiakoski, 18. Hudeček, 22. Endál, 38. Kanko - 30. a 59. J. Pohl, 47. a 61. Vracovský, 60. Osmík. Rozhodčí: Fiala, Cabák - Hanzlík, Dohnal. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:1. Bez diváků.

Litoměřice - Vrchlabí 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 19. T. Svoboda, 37. D. Jindra, 42. Miškář - 14. M. Heřman, 46. Linhart, 59. Vála, rozhodující sam. nájezd P. Urban. Rozhodčí: Bejček, Čáp - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Bez diváků.

Frýdek-Místek - Benátky nad Jizerou 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky: 12. a 53. Przybyla, 28. Klimša, 36. Husák, 42. Repe. Rozhodčí: Koziol, Vrba - Měkýš, Vašíček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Bez diváků.

Prostějov - Kolín 11:3 (2:2, 4:0, 5:1)

Branky: 10., 46. a 53. P. Mrázek, 22., 37. a 41. Hrníčko, 7. a 51. Chlán, 28. Matěj Novák, 31. T. Kaut, 47. Ouřada - 12. Šafránek, 13. Síla, 54. J. Stehlík. Rozhodčí: Barek, Pilný - Roischel, Bohuněk. Vyloučení: 5:5. Využití: 4:1. V oslabení: 2:0. Bez diváků.

Vsetín - Přerov 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Branky: 11. Kucharczyk, 25. Roman Vlach - 28. a 39. T. Doležal, 36. Dostálek. Rozhodčí: R. Čech, Šudoma - J. Novák, Komínek. Vyloučení: 6:7, navíc Krisl (Přerov) 10 min. Využití: 1:1. Bez diváků.

Jihlava - Kadaň 6:3 (2:1, 1:0, 3:2)

Branky: 10., 12. a 40. Illéš, 59. a 60. T. Harkabus, 46. Jiránek - 19. Trefný, 42. Jan Svoboda, 57. Kulich. Rozhodčí: Valenta, Hucl - Zídek, Tvrdík. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

1. Poruba 21 12 2 2 5 73:45 42
2. Jihlava 20 11 3 3 3 74:48 42
3. Vrchlabí 20 12 1 1 6 75:48 39
4. Přerov 21 11 2 2 6 64:49 39
5. Kladno 19 10 2 4 2 71:53 38
6. Sokolov 18 9 3 2 4 73:49 35
7. Třebíč 19 10 1 2 6 52:53 34
8. Prostějov 21 8 3 2 8 76:66 32