Porsche chystá elektrický supersport. Koncept je dárkem k výročí značky

foto Koncept elektromobilu Porsche Mission X.

Automobilka Porsche, která letos oslavuje 75. výročí od svého vzniku, představila koncept dvoumístného sportovního kupé. To se má stát ukázkou technologií elektromobilů budoucnosti a je současně i předobrazem skutečného automobilu.

Inženýři značky ho vyvíjejí s cílem, aby se stalo nejrychlejším sériově vyráběným autem na známé severní smyčce německého okruhu Nürburgring.

Očekává se tedy výkon pohonných agregátů kolem 1500 koňských sil. Přitom Porsche klade velký důraz na nízkou hmotnost a kompaktní velikost.

Sériový vůz by měl mít v zásadě stejné rozměry jako tento koncept, který dostal jméno Porsche Mission X. Na délku měří 4,5 metru a výška nepřesahuje 1,2 metru.

Zatím nebyly uvedeny žádné informace o ceně produkčního modelu, ani jeho termín uvedení na trh. Dá se však očekávat, že první zákazníci se v něm svezou až ve druhé polovině tohoto desetiletí.

Vůz by měl zaplnit prázdné místo v nabídce značky Porsche. Naposledy takto výkonné a rychlé auto měla tato kultovní německá automobilka před deseti lety. Tehdy se vyráběl model Porsche 918 Spyder. Měl plug-in hybridní pohon a rovněž tehdy dokázal zajet nejlepší čas na Nürburgringu v kategorii silničních automobilů.

Autonaelektřinu.cz   

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 15:00 19°C

Celá předpověď