Porouchané vozidlo z vojenského konvoje komplikovalo provoz na D5

foto První vozy amerického vojenského konvoje, který míří přes Česko na cvičení Saber Strike 2018 v Pobaltí, vjely na území ČR 29. května 2018 přes hraniční přechod Rozvadov.

Ejpovice (Rokycansko) - Porouchané vozidlo z amerického vojenského konvoje komplikovalo dnes ráno dopravu na dálnici D5 nedaleko Ejpovic na Rokycansku, poblíž sjezdu na Plzeň. Na 67. kilometru ve směru na Prahu byl kvůli tomu dočasně uzavřen pravý jízdní pruh a v místě se tvořily kolony. Informaci Ředitelství silnic a dálnic potvrdila ČTK krajská policejní mluvčí Markéta Fialová, provoz na dálnici je podle ní v místě už bez omezení.

Českem od úterý projíždí americký vojenský konvoj, který směřuje na cvičení Saber Strike 2018 v Pobaltí. První vozy konvoje překročily hranice České republiky v Rozvadově krátce před půl osmou večer. Přes Česko se má celkem přesunout asi 400 vozidel a 1000 vojáků. Konvoj je rozdělen do dvou částí. První vstoupila do ČR v úterý a v noci na dnešek, druhá část přijede ve čtvrtek večer.

První část konvoje byla rozdělena do sedmi proudů, poslední překročil hranice ČR v 3:00, uvedla Vlastimila Cyprisová z Generálního štábu Armády ČR. Zdržení nedaleko Plzně trvalo asi hodinu a týkalo se posledního proudu první části konvoje, řekla. Vozy směřují podle plánu do Staré Boleslavi, kde vojáci předchozích skupin konvoje trávili noc. První vozidla konvoje ze Staré Boleslavi vyjela dnes ráno v 7:15 směrem na přechod v Náchodě, dodala Cyprisová.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je čtvrtek 23. května 2019

Očekáváme v 1:00 11°C

Celá předpověď