Pořadatelé koštu na Hodonínsku shromáždili nejvíce vzorků pálenek

foto Z rekordní nabídky přírodních pálenek se 9. března 2019 těšili návštěvníci koštu ve Svatobořicích-Mistříně na Hodonínsku. Pořadatelé koštu v kulturním domě shromáždili 2714 vzorků z Česka i zahraničí. Vysloužili si tak zápis do české knihy rekordů.

Svatobořice-Mistřín (Hodonínsko) - Z rekordní nabídky přírodních pálenek se dnes těší návštěvníci koštu ve Svatobořicích-Mistříně na Hodonínsku. Pořadatelé koštu v kulturním domě shromáždili 2714 vzorků z Česka i zahraničí. Vysloužili si tak zápis do české knihy rekordů, řekl ČTK Miroslav Marek, prezident Agentury Dobrý den.

Z rekordní nabídky přírodních pálenek se 9. března 2019 těšili návštěvníci koštu ve Svatobořicích-Mistříně na Hodonínsku. Pořadatelé koštu v kulturním domě shromáždili 2714 vzorků z Česka i zahraničí. Vysloužili si tak zápis do české knihy rekordů. Dosavadní maximum podle archivu Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově činilo 2342 druhů ovocných destilátů představených na jednom místě v rámci jednoho koštu. Komisaři agentury rekord zaznamenali v roce 1998 ve Velké nad Veličkou na Hodonínsku.

Dnešní nabídku vystavili pořadatelé na 20 metrů dlouhém regálu s deseti úrovněmi. Destiláty, likéry a maceráty pocházejí nejen z Česka, ale také Turecka, Polska, Švédska, Maďarska, Slovenska, Austrálie, Chorvatska, Itálie či Španělska.

Z rekordní nabídky přírodních pálenek se 9. března 2019 těšili návštěvníci koštu ve Svatobořicích-Mistříně na Hodonínsku. Pořadatelé koštu v kulturním domě shromáždili 2714 vzorků z Česka i zahraničí. Vysloužili si tak zápis do české knihy rekordů. Přihlášené vzorky vznikly vypálením jak tradičních druhů ovoce, jako jsou švestky, hrušky jablka, meruňky a broskve, tak i méně obvyklých plodů. V nabídce je alkohol z fíků, banánů, datlí a pomerančů. Návštěvníci koštu zjistí, že vypálit se dá i zelenina, výsledkem je například mrkvovice.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

36°C

Dnes je úterý 25. června 2019

Očekáváme v 23:00 26°C

Celá předpověď