Populární seriál Jen počkej, zajíci pokračuje novými epizodami

foto Ilustrační foto - Záběr ze známého ruského dětského seriálu Jen počkej, zajíci!

Moskva - Oblíbený, původně sovětský kreslený seriál pro děti Jen počkej, zajíci! rozšíří další desítky epizod. Premiéra první z nich bude v Rusku už na přelomu léta a podzimu. Podle agentury TASS to dnes řekla předsedkyně správní rady výrobního studia Sojuzmultfilm Juliana Slaščevová.

Příběhy o mazaném zajíci a smolařském vlkovi znal svého času prakticky celý svět, včetně tehdejšího Československa. Promítaly se ve více než stovce zemí. V Česku seriál dál patří k oblíbeným dětským pořadům. Z původních tvůrců seriálu už nikdo nežije. Režisér Vjačeslav Kotěnočkin zemřel v roce 2000, kreslíř Svetozar Rusakov o šest let později.

"Už koncem léta, začátkem podzimu ukážeme první sérii," informovala Slaščevová na dnešní tiskové konferenci. Dodala, že podle plánu by nová série měla mít 52 epizod.

Diváky v pokračování komických příběhů soupeřící dvojice překvapí i noví hrdinové, sdělila šéfka studia Sojuzmultfilm. Prozradila také, že obě hlavní postavy změní vizuální podobu - vlka a zajíce tvůrci "udělají tak, aby byli aktuální, srozumitelní dnešní generaci".

Původně měli autoři v úmyslu vyrobit jediný film, nakonec se ale v letech 1968 až 1986 natočilo 16 dílů. Později, po rozpadu Sovětského svazu, vznikly ještě další čtyři. V nich však vlk ztratil něco ze svého gaunerství - přestal pít a kouřit.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je sobota 27. února 2021

Očekáváme v 5:00 2°C

Celá předpověď