Popový zpěvák Bieber prodal práva na své písničky investiční společnosti

foto Kanadský zpěvák Justin Bieber (na snímku z 27. ledna 2020).

New York - Popový zpěvák Justin Bieber prodal britské investiční společnosti Hipgnosis autorská práva na celou svou dosavadní tvorbu. Společnost tak vlastní práva na Bieberovy hity jako Sorry, Peaches nebo Baby. Kanadsko-americký zpěvák je nejmladším světoznámým hudebníkem, který se k takovému kroku odhodlal, uvedla dnes agentura AP. Podle odhadů mohl Bieber získat z prodeje až 200 milionů dolarů (4,5 miliardy korun).

Hipgnosis získala autorská práva na celý Bieberův hudební katalog, který čítá zhruba 290 písní a šest alb.

Částku, kterou Bieber z prodeje získal, strany nezveřejnily. Podle magazínu Billboard zpěvák mohl z prodeje získat až 200 milionů dolarů. "Justin (Bieber) je skutečně jedinečný ve (své) generaci, což reflektuje i velikost obchodu," uvedl zpěvákův manažer Scott Braun. Podle šéfa Hipgnosis Mercka Mercuriadise se jedná o jednu z největší částek vyplacených umělci, kterému ještě nebylo 70 let.

Odprodat práva na celou svou tvorbu investiční společnosti se v minulosti rozhodli i další známí hudebníci, například Bob Dylan, Sting nebo Shakira. Bieber, které mu je 28 let, je však nejmladším světoznámým hudebníkem, který se k takovému kroku rozhodl. Bieber, který začal vystupovat, když mu bylo sotva 13 let, zaznamenává se svou hudbou komerční úspěchy. Z každého jeho alba se prodal minimálně jeden milion kopií a na platformě Spotify jeho hudbu každý měsíc poslouchá na 69 milionů uživatelů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 27. března 2023

Očekáváme v 21:00 1°C

Celá předpověď