Popové hvězdy hrály z pohovek a kuchyní na pomoc proti koronaviru

foto Ilustrační foto - Ameriská zpěvačka Billie Eilis.

Washington - Billie Eilish zpívala na pohovce, Elton John hrál na klávesy, které patří jeho dětem, a Backstreet Boys harmonicky ladili z pěti různých míst, zatímco se společně s desítkami dalších muzikantů zapojili do netradičního koncertu, který v noci na dnešek odvysílala americká televize Fox.

Cílem hodinového pořadu, který běžel bez reklam, bylo získat peníze pro organizace pomáhající lidem těžce zasaženým pandemií COVID-19, pozvednout trochu pokleslou náladu a připomenout Američanům, aby si myli ruce a drželi si od sebe odstup, napsala agentura Reuters.

Mezi dalšími, kdo vystoupili u sebe doma v rámci koncertu iHeart z obývacích pokojů pro Ameriku, byla také Mariah Careyová, Camila Cabellová, Alicia Keys, Shawn Mendes a Sam Smith. Šlo o zatím největší společnou snahu pozvednout lidem náladu během pandemie a získat finanční prostředky pro ty, kdo bojují v předních liniích.

"V první linii jsou lékaři, zdravotní sestry a vědci. Jsou živoucím důkazem toho, že většina superhrdinů nenosí kápi," řekl Elton John, který byl ze své kuchyně moderátorem pořadu. "Doufáme, že tato trocha zábavy nasytí a nabije vaši duši," dodal.

Všechna vystoupení natáčely hvězdy a celebrity, mezi nimiž byla i komička Ellen DeGeneresová, zpěvačka R&B Lizzo či zpěvák country Tim McGraw, na své telefony nebo domácí kamery. Mezi písněmi se objevovaly krátké osobní příběhy od zdravotních sester, lékařů, prodavačů, řidičů nákladních automobilů a dalších nezbytně nutných zaměstnanců v době, kdy Američané vstupují do třetího týdne s nařízeným pobytem doma.

Doktor Elvis Francois, chirurg z minnesotského Rochesteru, si získal srdce sociálních sítí emotivní verzí Imagine, kterou odzpíval v chirurgickém oděvu. "Zdá se mi to, nebo tenhle doktor právě zazpíval líp než všichni umělci, co tam vystupovali?" napsal jeden z diváků na twitter.

Koncert, který také vysílaly rozhlasové stanice iHeart po celé zemi, apeloval na diváky a posluchače, aby přispěli charitám Feeding America First Responders Children's Foundation. Celková získaná suma zatím není známá, ale už během prvních deseti minut přibylo na konto více než milión dolarů (více než 24,5 miliónu korun) - krom menších darů diváků daroval půl miliónu gigant v oboru prostředků pro domácnost Procter & Gamble a stejnou sumu přidala televize Fox.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je úterý 9. března 2021

Očekáváme v 13:00 3°C

Celá předpověď