Pompeo po kritice z KLDR řekl, že vyjednávací tým povede dál on

foto Americký ministr zahraničí Mike Pompeo

Washington - Na složení a vedení vyjednávacího týmu, který se zástupci KLDR domlouvá odstranění jaderných zbraní z Korejského poloostrova, se ani po kritice ze strany Severní Koreje nic nezmění. Řekl to dnes americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Právě jeho přitom KLDR označila za viníka stagnujících jednání a tamní diplomat ve čtvrtek požadoval, aby se už Pompeo na dalších debatách už nepodílel.

"Nic se nezměnilo. Budeme pokračovat v práci a jednat, stále ten tým vedu. Celá věc je samozřejmě v gesci prezidenta Trumpa, ale jde o můj tým," řekl dnes Pompeo.

Pchjongjang přitom právě šéfa americké diplomacie označil za brzdu v dalších rozhovorech. "Obávám se, že pokud se Mike Pompeo bude nadále účastnit rozhovorů... pak se tyto rozhovory opět zhroutí... Proto doufáme, že v případě obnovy dialogu se Spojenými státy nebude naším protějškem v jednání Mike Pompeo," řekl ve čtvrtek šéf oddělení pro americké záležitosti na severokorejském ministerstvu zahraničí Kwon Čong-kun.

Šéf americké diplomacie je severokorejské straně trnem v oku již dlouhou dobu. Minulý měsíc severokorejský režim obvinil Pompea a poradce pro národní bezpečnost Johna Boltona z neúspěchu summitu USA-KLDR, který se konal v únoru ve vietnamské metropoli Hanoji a skončil bez dohody.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 22. srpna 2019

Očekáváme v 1:00 15°C

Celá předpověď