Polský premiér požádal parlament o vyjádření důvěry vládě

foto Ilustrační foto - Polský premiér Mateusz Morawiecki se zapsal 12. září 2019 v Praze do pamětní knihy před jednáním zástupců zemí visegrádské skupiny a zemí západního Balkánu.

Varšava - Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes překvapivě požádal parlament o vyslovení důvěry své vládě. Jeho krok je podle médií zjevnou snahou posílit pozici vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) před prezidentskými volbami, které jsou vypsané na 28. června.

Předsedkyně dolní komory parlamentu Elžbieta Witeková potvrdila, že sněmovna žádost předsedy vlády o vyslovení důvěry ráno dostala. Dodala, že Sejm bude o této věci debatovat ještě dnes.

"Jestli máte dostatek hlasů, tak nás sesaďte. Pokud ne, nechte nás jednat, nerušte nás," prohlásil Morawiecki před poslanci. Vládní koalice v čele s PiS má v Sejmu jistou většinu hlasů.

"Návrh premiéra na hlasování o důvěře jeho vládě prokáže stabilitu parlamentní většiny podporující vládu a jejím cílem je rozptýlit představy o možnosti předčasných parlamentních voleb," řekl agentuře PAP nejmenovaný činitel strany PiS.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je neděle 9. srpna 2020

Očekáváme v 17:00 31°C

Celá předpověď