Polská železniční společnost Lotos se chystá do Česka

foto Železniční koleje. Ilustrační foto.

Varšava - Polská železniční společnost Lotos Kolej se po Polsku a Německu chystá s vlastními vlakovými soupravami i do České republiky. Vyjet by měly ještě letos, oznámila firma na svém webu. Lotos je aktuálně na druhé příčce mezi železničními dopravci v Polsku. Od roku 2015 působí i v Německu.

"Rozšíření činnosti na Česko je z ekonomického hlediska opodstatněné," uvedl šéf společnosti Anatol Kuprycik. Podnik má od českého Drážního úřadu povolení platné do 19. října 2024, které firmě dovoluje vykonávat přepravu v Česku vlastními vlaky.

Společnost podle svého komuniké denně vypravuje několik set nákladních vlaků po celém Polsku, další pak v pohraničí s Ruskem, Českem, Slovenskem a Běloruskem. Chystá i vlaky na hranice s Litvou, čímž by rozšířila síť nabízených spojení na trase mezi východem a západem.

Po 17 letech podnikání firma sídlící v Gdaňsku využívá asi 130 lokomotiv a více než 4000 vagonů. Firma patří do petrochemického koncernu Lotos, o který usiluje největší polská rafinerská společnost PKN Orlen. Ta teď čeká na souhlas Evropské komise.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 2. června 2020

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď