Politici i veřejnost přišli na Bratislavský hrad na mši za Gotta

foto Bratislavský hrad. Ilustrační foto.

Bratislava - Za účasti slovenských politiků i předsedy české Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka se dnes odpoledne uskutečnila v Bratislavě mše za zpěváka Karla Gotta, který zemřel na začátku října ve věku 80 let. Bohoslužbu v kapli na Bratislavském hradě sloužil biskup František Rábek.

Mši na počest Gotta na Bratislavském hradě, kde se bohoslužby běžně nekonají, nechal zorganizovat šéf slovenské sněmovny Andrej Danko. Ten se spolu se slovenským premiérem Peterem Pellegrinim v sobotu účastnil už zádušní mše za zesnulého zpěváka ve svatovítské katedrále na Pražském hradě.

"Karel Gott pěstoval krásu zpěvu, krásu hudby. Doufáme, že ho cesta přivede na cestu k Bohu," řekl Rábek, který je duchovním ve slovenské armádě.

Mše na Bratislavském hradě se kromě Danka a Vondráčka zúčastnilo několik slovenských ministrů a poslanců, ale i veřejnost. V hradní kapli byla vystavena velká fotografie se zpěvákovou podobiznou.

Slovenští politici ale i řada obyvatel Slovenska dříve vyjádřila soustrast nad jeho úmrtím také zápisem do kondolenční knihy na českém velvyslanectví v Bratislavě. Lidé u budovy ambasády rovněž zapalovali svíčky, položili květiny nebo fotografie zpěváka.

Gott během své dlouhé pěvecké kariéry často vystupoval i na Slovensku. V roce 1966 vyhrál ve slovenské metropoli první ročník festivalu populárních písní Bratislavská lyra s písní Mám rozprávkový dom, kterou zpíval slovensky.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 24. září 2020

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď